IMG_4838.JPG

Po raz ósmy na hali w Radzionkowie odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa Debli i Mikstów. Całe zawody zorganizowane były przez Mosir Radzionków i Stowarzyszenie LABA z Radzionkowa. Jako pierwsi na parkiecie rywalizację zaczęli debliści, których było 12 par, a w tym dwa deble damskie.

Szczegółowe wyniki - kliknij

 Wyniki DEBLE:


I MIEJSCE: ADAM ŚLĄZOK/SEBASTIAN KONIECZNY (Radzionków/Gierałtowice)
II MIEJSCE: PAWEŁ GANSINIEC/ ROBERT BORSZCZ (Nakło ŚL./Zabrze)
III MIEJSCE: ANNA ŚLĄZOK/ANNA PITUCH (Radzionków/Radzionków)

Wyniki MIKSTY:

I MIEJSCE: PAULINA WILK/ROBERT BORSZCZ (Gliwice/Zabrze)
II MIEJSCE: ANNA I ADAM ŚLĄZOK (Radzionków/Radzionków)
III MIEJSCE: MARTA WYSYPOŁ/MATEUSZ LEŚNICZEK (Radzionków/Radzionków)

 

Po rozgrywkach eliminacyjnych w grupach druga faza przebiegała już systemem pucharowym. W pierwszym półfinale zobaczyliśmy damską parę Annę Pituch i Annę Ślązok grająca przeciwko Sebastianowi Koniecznemu i Adamowi Ślązokowi. W tym pojedynku lepsi okazali się panowie, którzy po raz pierwszy grali debla ze sobą i już awansowali do finału. W drugim półfinale zagrali faworyci Robert Borszcz i Paweł Gansiniec z parą Mateusz Blazy i Joachim Sonnenberger. Bardzo pewnie zwyciężyła para faworytów. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się przegrane deble z półfinałów i tym razem jednak lepsze okazały się panie wygrywając 2:0. W finale byliśmy światkami najciekawszego spotkania całego turnieju, które zakończyło się w dość niesamowity i interesujący sposób. Bohaterem meczu był Adam Ślązok, który w ostatniej akcji meczu najpierw obronił lotkę padem, następnie leżąc na ziemi przebił kolejną, aby zaraz po podniesieniu się z ziemi zaatakować i zdobyć decydujący zwycięski punkt. To była naprawdę akcja godna mistrzów.

Po zakończeniu meczów deblowych do walki przystąpiły miksty, których zgłosiło się sześć.

Gry toczyły się w grupach, a następnie najlepsze dwie pary z grup awansowały do półfinałów. Z grupy A były to miksty Anna Pituch i Leszek Suder oraz Anna i Adam Ślązok, natomiast z grupy B przeszli dalej Paulina Wilk i Robert Borszcz oraz Marta Wysypoł z Mateuszem Leśniczkiem. W meczach półfinałowych lepsi okazali się Ania i Adam Ślązok oraz Paulina i Robert Borszcz i to oni zmierzyli się w finale. Trudy całego turnieju bardziej odczuli państwo Ślązok, którzy nie potrafili sprostać swoim rywalom w finale ulegając 0:2. W meczu o 3 miejsce na skutek walkowera danego przez Leszka i Anię ze względu na kontuzje zwyciężyła Marta i Mateusz. Warto dodać, że większość zawodników biorących udział w turnieju to zawodnicy LABY. Gratulacje dla wszystkich i zapraszamy na kolejne zawody.