Ciderplas

zdjęcie grupowe po wręczeniu nagród

W sobotę, 23 marca, hala sportowa MOSiR-u Radzionków stała się świadkiem zaciętej rywalizacji podczas finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki. Dla wszystkich uczestników i kibiców był to dzień pełen emocji, sportowej pasji i przyjaźni.

Po wielu godzinach walki na boisku, pierwsze miejsce zajęła drużyna Balviten. Ich zaangażowanie, determinacja i umiejętności sportowe przyniosły im zasłużone zwycięstwo. Nieco mniej szczęścia mieli zawodnicy z Impact Volley Team, którzy musieli uznać wyższość Balviten i zająć drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Pronetbud, zdobywając brązowy medal, który był dowodem na ich wysiłek i wysoką jakość gry.

Walka o kolejne miejsca również była zacięta. Helenka zajęła czwarte miejsce, po czym Kadra Bobrek Bytom, Latające Gwoździe, Triumf Nakło Śląskie oraz Jedenastka ukończyły zawody odpowiednio na miejscach piątym, szóstym, siódmym i ósmym. Trentino Mysłowice zakończyło turniej na dziewiątej pozycji.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Dyrektor MOSIR Radzionków, Grzegorz Zadęcki, osobiście wręczył nagrody rzeczowe oraz statuetki najlepszym drużynom. To był wzruszający moment dla wszystkich zawodników, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowania do tego wydarzenia.

Przed oficjalną częścią przyszedł czas na rozrywkę i integrację. Występy taneczne grup La Foule oraz Tiger z MTJ Dance Academy rozgrzały publiczność i dodatkowo podniosły atmosferę imprezy. Tradycyjny poczęstunek, który obejmował chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz pasztet, był doskonałą okazją aby uzupełnić spalone kaolorie.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano „Strefę Bajlta”, gdzie dzieci mogły bawić się, kolorować oraz malować twarze. To było wspaniałe uzupełnienie sportowej rywalizacji i świetny sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas zakończyły się nie tylko sportowym sukcesem, ale także integracją społeczności lokalnej i świetną zabawą dla wszystkich uczestników. To wydarzenie pokazało, jak sport może jednoczyć ludzi i przynosić radość nie tylko zawodnikom, ale także wszystkim obecnym na trybunach.

Do zobaczenia za rok!!!

 

Otwarcie/ I kolejka - 13 stycznia  

II kolejka - 21 stycznia 

III kolejka - 28 stycznia 

IV kolejka - 18 lutego 

V kolejka - 3 marca 

VI kolejka - 10 marca 

Play- off- 17 marca 

 

zdjecie grupowe cideprlas finał

Choć 1 kwietnia, to tradycyjny prima aprilis, to zawodniczki i zawodnicy grający w Ciderplasie nie mieli czasu na psikusy i poważnie podeszli do finałowej potyczki o miano najlepszych w Amatorskiej Lidze Siatkówki. Pierwszymi parami półfinałów wśród drużyn męskich były Balviten Volley Team vs Impact Volleyball Team oraz Pronetbud vs Helenka. W pierwszym pojedynku po czterech setach w bardzo zaciętym pojedynku, tablica wyników wskazywała 2:2 i o wszystkim miał zadecydować piąty set, w którym również emocji było co niemiara. Ostatecznie rezultatem 16:18 wejście do finału zapewniła sobie drużyna z Impactu. W drugim półfinale Pronetbud bez większych problemów pokonał zespół Helenki 3:0. W wielkim finale wystarczyły 3 sety, żeby wyłonić zwycięzcę, którym okazała się drużyna Pronetbud. W grupie damskiej końcowy triumf zapewniły sobie zawodniczki reprezentujące drużynę Winiaczy. Po zakończeniu części sportowej, odbył się konkurs z wiedzy nt. siatkówki „Milionerzy Ciderplas”, w którym najlepsze okazały się również reprezentantki drużyny zwyciężającej ligę żeńską. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za przysporzenie wielu sportowych emocji, i grze na wysokim poziomie.
Dziękujemy też sponsorom, a są nimi: Balviten za ufundowanie pysznych, bezglutenowych ciasteczek, Stowarzyszeniu Cidry Lotajom, które ufundowały piękne bidony, Pełnomocnikowi ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz miastu Radzionków. Podziękowania należą się również całemu składowi sędziowskiemu: Sandrze Moszny, Dariuszowi Bednarskiemu, Krzysztofowi Duszy oraz Sekretarzowi ligi, który to wszystko spinał do tzw. „kupy” Piotrowi Podobie.
Ceremonię zakończenia Amatorskiej Ligi Ciderplas podsumował Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki, który wraz z sekretarzem Ligi Piotrem Podobą wręczył okazałe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe najlepszym drużynom.

Przedstawiamy końcową klasyfikację ligi:

Klasyfikacja kobiet:

I miejsce: Winiacze,
II miejsce: Byle do Góry
III miejsce Spontan Team

 Klasyfikacja mężczyzn:
I miejsce: Pronetbud
II miejsce: Impact Volleyball Team
III miejsce: VolleyTeam Balviten
IV miejsce: Helenka
V miejsce: Kadra Bobrek Bytom
VI miejsce: Latające Gwoździe
VII miejsce: Jedenastka
VIII miejsce: Triumf Nakło Śląskie

Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia za rok.

PLAKAT CIDERPLAS 2023

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do dnia 10.01.2023 r. lub do wyczerpania limitu miejsc -max. 12 drużyn męskich i max. 6 drużyn damskich pod nr telefonu 883 344 876 ( w godz. Od 7:00 do 15:00 , pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - NAZWA DRUŻYNY, DANE OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ WRAZ Z NUMEREM KONTAKTOWYM.

Drużyna zostaje przyjęta do turnieju po spełnieniu następujących wymogów:

- wpłacenia zaliczki w wysokości 200 zł do dnia 10 stycznia 2023 r.:

- wpłaty wpisowego – 1000 zł od drużyny -liga męska

- wpłaty wpisowego – 1000 zł od drużyny -liga damska

O przyjęciu zespołów do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanych wpłat!

Drużyny za udział w turnieju zobowiązane są do zapłaty zaliczki oraz wpisowego gotówką w siedzibie Mosiru przy ul. Knosały 16 w Radzionkowie lub na konto ING BANK ŚLĄSKI  88 1050 1230 1000 0023 2585 9458 w terminie zaliczka do 10 stycznia 2023 r. pozostała część wpisowego do 29 stycznia 2023 r. z dopiskiem „Ciderplas 2023” i nazwą drużyny. 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

SPOTKANIE KAPITANÓW - 30 STYCZNIA GODZ. 18:30 HALA SPORTOWA 

ZGŁOSZENIA LIGA DAMSKA 

  BYLE DO GÓRY  ZERO SIEDEM
 SPONTAN TEAM  WINIACZE

ZGŁOSZENIA LIGA MĘSKA

 HELENKA  KADRA BOBREK BYTOM  BALVITEN
 IMPACT VOLLEYBALL TEAM  PRONETBUD  JEDENASTKA
 NAKŁO ŚLĄSKIE  HFN 3K JAWORZNO  LATAJĄCE GWOŹDZIE

*OPŁACONE (ZALICZKA)

*OPŁACONA (CAŁOŚĆ) 

 

 

 

 

 

 

OTWARCIE/I KOLEJKA II KOLEJKA III KOLEJKA   IV KOLEJKA  V KOLEJKA VI KOLEJKA
 

W minioną sobotę ( 7 maja ) w Hali Sportowej Mosiru Radzionków parkiet został rozgrzany do czerwoności, a to za sprawą odbywających się finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas, w której udział wzięło 6 drużyn żeńskich oraz 11 drużyn męskich. Zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i zafundowali kibicom wiele sportowych emocji, które sięgnęły zenitu w spotkaniach decydujących o zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny żeńskiej naprzeciw siebie stanęły drużyny FC Silesii oraz drużyny Zero Siedem. Rozstrzygnięcie nastąpiło w trzecim secie, w którym lepszymi okazały się dziewczyny z Zero Siedem, natomiast w boju o prymat w lidze mężczyzn walczyli Balviten kontra Pronetbud.
Podobnie jak u Pań w wielkim finale mężczyzn, również dwa sety nie przy niosły rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydował tie-break, w którym po zaciętym pojedynku triumfowali zawodnicy Pronetbudu. Oprócz emocji sportowych, przygotowaliśmy, również atrakcje dla najmłodszych, którzy brali udział w konkursie plastycznym, gdzie tematem przewodnim było narysowanie maskotki Ciderplas. Można było się też wyszaleć na dmuchanym zamku, a dla zawodników i nie tylko odbył się konkurs z nagrodami, sprawdzający ich umiejętności siatkarskie.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Ligi. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów na kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas 2023.
Dziękujemy bardzo sponsorom, a byli nimi:
Balviten, Cidry Lotajom, Ranczo Baranówka, Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Miasto Radzionków.
Klasyfikacja Mężczyzn:
I MIEJSCE PRONETBUD
II MIEJSCE BALVITEN
III MIEJSCE 2PACVOLLEY
IV MIEJSCE KADRA BOBREK
V MIEJSCE HELENKA
VI MIEJSCE DO ODCIĘCIA MIECHOWICE
VII MIEJSCE LATAJĄCE GWOŹDZIE
VIII MIEJSCE TIRUMF NAKŁO ŚLĄSKIE
IX MIEJSCE VFT
X MIEJSCE AMATOR VOLLEY TEAM
XI MIEJSCE JEDENASTKA
Klasyfikacja Kobiet:
I MIEJSCE ZERO SIEDEM
II MIEJSCE FC SILESIA
III MIEJSCE INO KPKS HALEMBA
IV MIEJSCE GWIAZDA REAKTYWACJA
V MIEJSCE POWER TEAM
VI MIEJSCE BLACK SQUAD