Relacje z imprez

zdjecie jak pani z łuku strzela
Za nami już XV Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu organizowane w ramach Dni Radzionkowa. Chociaż prognozy pogody na kilka dni przed wskazywały burze i deszcz, pogoda dopisała i można było w pięknej scenerii księżogórskiego parku spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz łuku. Dodatkowo dzięki żołnierzom z 330 Kompanii Radiotechnicznej z Radzionkowa można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na elektronicznym trenażerze "Cyklop", gdzie wyniki były wyświetlane na monitorze bezpośrednio po każdym strzale. Młodzież z 17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała swoją bogatą kolekcję broni i sprzętu wojskowego oraz sprawności bojowej. W tym roku jak i w zeszłym grupa Power Senior pokazem Speed-Ball uatrakcyjniła mistrzostwa. Na wszystkich przybyłych zawodników i publiczność czekała smaczna wojskowa grochówka oraz kiełbaski.
Wyniki zawodów:
ŁUK
KOBIETY
I- IRENA OŁÓWKA
II- EWA NEUMAN
II- EWELINA IMIOŁCZYK
MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
I-BARTOSZ KRUPLIN
II- LUDWIK IMIOŁCZYK
III- HENRYK SZATAN
MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
I TADEUSZ BRYDACKI, MIROSŁAW MOJZA, ANDRZEJ PLEWNIA
BROŃ PNEUMATYCZNA
KOBIETY
I-MARIA HŁYWA
II- MARTYNA PLEWNIA
III- MARZENA LIGAS
III- HELENA TERECH
MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
I-ANTONI FORNAL
II-SZYMON SWATEK
III-JAKUB JĘDRASIK
MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
I-ŁUKASZ JANICZEK
II- MARIAN WOLSKI
III-MACIEJ JAWOREK
 
 
 
 
zdjęcie grupowe po wręczeniu nagród

W sobotę, 23 marca, hala sportowa MOSiR-u Radzionków stała się świadkiem zaciętej rywalizacji podczas finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki. Dla wszystkich uczestników i kibiców był to dzień pełen emocji, sportowej pasji i przyjaźni.

Po wielu godzinach walki na boisku, pierwsze miejsce zajęła drużyna Balviten. Ich zaangażowanie, determinacja i umiejętności sportowe przyniosły im zasłużone zwycięstwo. Nieco mniej szczęścia mieli zawodnicy z Impact Volley Team, którzy musieli uznać wyższość Balviten i zająć drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Pronetbud, zdobywając brązowy medal, który był dowodem na ich wysiłek i wysoką jakość gry.

Walka o kolejne miejsca również była zacięta. Helenka zajęła czwarte miejsce, po czym Kadra Bobrek Bytom, Latające Gwoździe, Triumf Nakło Śląskie oraz Jedenastka ukończyły zawody odpowiednio na miejscach piątym, szóstym, siódmym i ósmym. Trentino Mysłowice zakończyło turniej na dziewiątej pozycji.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Dyrektor MOSIR Radzionków, Grzegorz Zadęcki, osobiście wręczył nagrody rzeczowe oraz statuetki najlepszym drużynom. To był wzruszający moment dla wszystkich zawodników, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowania do tego wydarzenia.

Przed oficjalną częścią przyszedł czas na rozrywkę i integrację. Występy taneczne grup La Foule oraz Tiger z MTJ Dance Academy rozgrzały publiczność i dodatkowo podniosły atmosferę imprezy. Tradycyjny poczęstunek, który obejmował chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz pasztet, był doskonałą okazją aby uzupełnić spalone kaolorie.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano „Strefę Bajlta”, gdzie dzieci mogły bawić się, kolorować oraz malować twarze. To było wspaniałe uzupełnienie sportowej rywalizacji i świetny sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas zakończyły się nie tylko sportowym sukcesem, ale także integracją społeczności lokalnej i świetną zabawą dla wszystkich uczestników. To wydarzenie pokazało, jak sport może jednoczyć ludzi i przynosić radość nie tylko zawodnikom, ale także wszystkim obecnym na trybunach.

Do zobaczenia za rok!!!

 

 
 
 
Ach cóż do był za popołudniowy wieczór. Prawie sto uczestniczek pojawiło się punktualnie o godzinie 17:00 w hali sportowej MOSiR Radzionków na Maratonie Fitness w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. Była to wyjątkowa okazja do skorzystania z wiedzy i umiejętności dziewięciu instruktorek z okolicznych klubów fitness, które specjalnie dla Pań przygotowały mniej lub bardziej wymagające układy choreograficzne. Oprócz części sportowej, organizatorzy zapewnili też szereg dodatkowych atrakcji takich jak: zapoznanie się z ofertą klubów, zbadanie składu ciała, czy też konsultacji fizjoterapeuty, a na deser pyszne, zdrowe przekąski.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, a w szczególności kobietom, które wniosły ogromny wkład w organizację i przebieg Maratonu Fitness.
Przede wszystkim, wielkie podziękowania należą się Agnieszce Jochlik Aga Jochlik, która sprawiła, że Maraton Fitness był niezapomnianym wydarzeniem. Jej zaangażowanie i determinacja były nieocenione, a jej profesjonalizm sprawił, że wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem.
Dziewczynom z Body Line Team Fitness Studio Body Line - Zuzannie Zomerfeld, Joannie Zomerfeld, Magdalenie Stajno. Marcie Preficz, instruktorce Zumby. Dzięki nim każdy uczestnik mógł cieszyć się wydarzeniem w pełni.
Nie można również zapomnieć o Darii Szulc z OKKS , Annie Skalskiej i Annie Wiśniewskiej z Rusz Tyłek Fitness Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek” oraz Anzhalice Khoroshevkiej z Xtreme Fitness Bytom Xtreme Fitness Bytom , które również wniosły ogromny wkład w sukces tego wydarzenia. Ich zaangażowanie i entuzjazm sprawiły, że Maraton Fitness był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.
Wielkie dzięki należą się też Rafałowi Dmochowskiemu Fizjoterapeucie Osteopatia i Fizjoterapia Bytom, który służył swoją pomocą i przeogromną wiedzą z dziedziny Fizjoterapii. Dr Anna Kurylas - Dietetyk za cieszące się dużym zainteresowaniem analizy składu ciała z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury BIA. Katarzynie Szołtysik Be Fit Klub Zdrowego Stylu Życia Aneta Lenertza doradztwo dietetyczne oraz analizę składu ciała. Serdeczne podziękowania należą się również Gospodzie Rogate Ranczo Gospoda RogateRanczo Stadnina Koni, która to dzięki uprzejmości szefa kuchni, a zarazem właściciela ufundowała pyszne, zdrowe, dietetyczne przekąski.
Dzięki Wam to wydarzenie było niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się ponownie za rok na kolejnej edycji i razem kontynuować naszą pasję do fitnessu i zdrowego stylu życia.
W dniu wczorajszym, hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zamieniła się w magiczne królestwo kolorów, śmiechu i tańca podczas Karnawałowego Balu Przebierańców. Dzieci już od godzin porannych zaczęły z niecierpliwością przygotowywać swoje stroje, nie mogąc doczekać się tego wyjątkowego wydarzenia.
Po otwarciu drzwi hali, maluchy wpadły do środka, rozbłyskując entuzjazmem i uśmiechami na twarzach. Przywitały ich wesołe dźwięki muzyki oraz kolorowe dekoracje, które sprawiły, że miejsce to wyglądało jak bajkowa kraina. Nie było wątpliwości, że czeka ich niezapomniana przygoda.
Na sali rozbrzmiewały dźwięki ulubionych piosenek dziecięcych, a przestrzeń wypełniały kolorowe balony i girlandy. Małe księżniczki, piraci, superbohaterowie i postaci z ulubionych bajek wspaniale się bawili, tańcząc i skacząc do rytmu muzyki. Niektóre stroje były tak dopracowane, że trudno było rozpoznać, kto kryje się pod nimi.
Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji w tym oprócz tańców, każdy uczestnik mógł wykonać imienną bransoletkę lub wybrać jeden z wielu tatuaży.
W trakcie balu nie brakowało również przekąsek i napojów, które dodawały energii i uzupełniały zapasy do dalszych zabaw. W tym dniu wypadał "tłusty czwartek", więc z tej okazji każde dziecko mogło poczęstować się przepysznymi pączkami. Rodzice obserwowali ze zdumieniem, jak ich pociechy rozwijały się w atmosferze radości i swobody.
Po dwóch godzinach tańca, zabaw i śmiechu, bal dobiegł końca, pozostawiając dzieciom mnóstwo wspaniałych wspomnień oraz uśmiechy na twarzach. Wyjście z hali było pełne rozmów o fantastycznych przeżyciach oraz planów na kolejne spotkania. Bal przebierańców okazał się nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale także doskonałą możliwością integracji dla najmłodszych mieszkańców Radzionkowa.
W dniu dzisiejszym 6 lutego 2024 roku odbyły się emocjonujące zawody na zręcznościowym torze przeszkód dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci przepełnione energią i determinacją rywalizowały o tytuł mistrza w swoich kategoriach wiekowych.
W pierwszej grupie wiekowej, przeznaczonej dla dzieci do ośmiu lat, uczestnicy zaprezentowali imponujące umiejętności pokonując różnorodne przeszkody. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli Patryk Loch, zajmujący trzecie miejsce, Michał Szafarz, który zajął drugą pozycję, oraz Jan Podkowa, triumfujący w tych zawodach. Jan imponował nie tylko determinacją, ale także szybkością, osiągając czas 17,69 sekundy, co dało mu pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.
W kategorii dzieci do 12 roku życia również nie brakowało emocji i napięcia. Bartek Posmyk okazał się niepokonany, z czasem 11,97 sek. Na drugim miejscu uplasował się Adam Ossowski, a na trzecim Jan Harwig. Wszyscy zawodnicy wykazali się nie tylko zręcznością, ale także determinacją i sportową postawą, co uczyniło tę rywalizację niezwykle ekscytującą dla widzów.
Nie można zapomnieć także o dziewczęcych zawodniczkach, które stanęły do rywalizacji na torze przeszkód. W grupie młodszej najlepszy czas uzyskała Julia Korzeniowska ( 19,03 sek. ), prezentując imponującą szybkość i zwinność. Natomiast w grupie starszej triumfowała Aalyah ( 14,03 sek. ) imponując nie tylko swoją szybkością, ale także precyzją w pokonywaniu przeszkód.
Triumfatorzy otrzymali zestaw gadżetów ufundowanych przez MOSiR Radzionków, które wręczył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki.
Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa za swoje zaangażowanie, wysiłek i sportową postawę podczas tych emocjonujących zawodów na zręcznościowym torze przeszkód. Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek!
zdjecie dzieci przy stole z bronią
Czwartkowe przedpołudnie dostarczyło nam wrażeń w wojskowej atmosferze. Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR wraz z 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa przeprowadzili konkurs strzelania z trenażera CYKLOP. PAdła rekordowa ilość uczestników, bo ponad 50. Trzech najlepszych strzelców, a byli nimi Kamil Pająk (30pkt), Bartek Posmyk (29 pkt) oraz Filip Posmyk (27pkt), otrzymało drobne nagrody oraz karnety na pływalnię, a każdy z uczestników słodki poczęstunek ufundowany przez Pełnomocnika ds. Uzależnień.
Dodatkowo 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała sprzęt, który jest używany podczas ich służby.
 
gracze mna boisku

W sobotę tj. 25 listopada na Hali Sportowej w Radzionkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej z okazji Dnia Niepodległości. W zawodach wzięło udział 9 drużyn. Pierwsze miejsce w turnieju zajął RS Chorzów, drugie miejsce na podium zajął AKF Slonsk, a na trzeciej pozycji uplasowali się Młode Chłopaki. W przerwie rozgrywek zorganizowano indywidualny konkurs strzału w poprzeczkę, który wygrał zawodnik z drużyny Black Brothers.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Klasyfikacja końcowa:
I RS CHORZÓW
II AKF SLONSK
III Młode Chłopaki
IV Czwartkowe Pykanko w Gałę
V Black Brothers
VI Niewykorzystane Talenty
VII Cidry Lotajom
VIII Stowarzyszenie Miłośników Piekrani Cukierni Tadeusza Bączkowicza
IX EMS Feniks

zdjecie w boku

W sobotę tj. 13 stycznia na hali sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pana Grzegorza Zadęckiego oraz Burmistrza Miasta Radzionków Pana Gabriela Tobora. Tradycyjnie nie zabrakło wniesienia flagi oraz zapalenia znicza przez zwycięzców ubiegłej edycji ligi - zawodników drużyny Pronetbud. W tegorocznej lidze bierze udział 9 drużyn męskich. Podczas I kolejki rozegrano 12 meczy inauguracyjnych i śmiało można po nich stwierdzić, że tegoroczny poziom rozgrywek będzie bardzo wysoki.

Drużyny: 

- Pronetbud

- Latające Gwoździe

- Balviten

- Helenka

- Jedenstka

- Impact Volley Team

- Trentino Volley Mysłowice

- Triumf Nakło Śląskie

- Kadra Bobrek 

 

zdjecie grupowe seniorzy
W dniu 14 października w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zorganizowana została VII Olimpiada Seniorów, której data nie była wybrana przypadkowo, gdyż na ten dzień przypadał Światowy Dzień Seniora. Oprócz rywalizacji sportowej, była znakomitym pretekstem również do niezwykłego spotkania ludzi, którzy cieszą się życiem i pasją do różnych dyscyplin. Jako organizatorzy, byliśmy zachwyceni, stopniem zaangażowania, determinacją oraz kondycją fizyczną ludzi, którzy spotkali się, by celebrować sport i zdrowy tryb życia. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Grzegorz Zadęcki, a flagę olimpijską wnieśli ubiegłoroczni triumfatorzy szóstej edycji. Nie zabrakło również mosirowskiej maskotki „Mosirka”, który jeszcze bardziej uprzyjemnij czas uczestnikom, a kulminacyjnym momencie otwarcia dokonał symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego.
Konkurencje sportowe były różnorodne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i to było niesamowite widzieć ludzi w różnym wieku, rywalizujących i czerpiących radość z tego, co robią.
Było czuć ducha fair play oraz współzawodnictwo, które towarzyszyły całej imprezie. Ludzie dopingowali się nawzajem, dzielili swoimi doświadczeniami i wspólnie cieszyli się każdym sukcesem. Była to prawdziwa uczta dla ducha sportowego.
Ostatecznie, chociaż sportowe wyniki są ważne, to chyba najpiękniejszym aspektem Olimpiady Seniorów jest to, że nie chodzi tylko o zwycięstwo, ale o ducha wspólnoty, radość ze wspólnego działania i wzajemną motywację do aktywnego życia bez względu na wiek.
Na oficjalnej ceremonii dekoracji wszystkich zawodników, udział wziął również Burmistrz miasta Radzionków Pan dr Gabriel Tobor, który wręczył pamiątkowe medale oraz dyplomy. Nie zabrakło również części artystycznej, którą przygotowały reprezentantki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piekar Śląskich. Najlepszą drużyną po raz trzeci z rzędu okazała się UTW z Bytomia.
Gratulujemy wszystkim udziału w Olimpiadzie i mówimy do zobaczenia za rok.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce: UTW Bytom
II miejsce: UTW Piekary Śląskie
III miejsce: Związek Emerytów i Rencistów Radzionków
IV miejsce: UTW Tąpkowice
V miejsce: Power Senior Power Senior Radzionków
VI miejsce: Klub Seniora Wojkowice
VII miejsce: GOK Świerklaniec
zdjecie grupowe olimpiada
Nadkomplet publiczności, ogromny doping, wielkie emocje i rewelacyjnie prezentujące się przedszkolaki !!! W środowe przedpołudnie na hali radzionkowskiego MOSiRu odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków z udziałem 5 przedszkoli z Radzionkowa, Świerklańca oraz Tąpkowic. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji najlepsze okazało się Przedszkole nr 2 „Pod topolą” z Radzionkowa, wyprzedzając minimalnie przedszkole z Tąpkowic. Trzecie miejsce zdobyło przedszkole nr 3 "Skrzat" z Radzionkowa. Za nami jedna z najfajniejszych imprez, które organizuje radzionkowski MOSIR, tym razem we współpracy z klubem sportowym Fun&Football. Ile emocji i radości dostarczają zawody można zobaczyć na naszych zdjęciach !!!
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Przedszkole nr 2 w Radzionkowie
II miejsce Przedszkole w Tąpkowicach
III miejsce Przedszkole nr 3 w Radzionkowie
IV miejsce Przedszkole nr 4 w Radzionkowie
V miejsce Przedszkole nr Świerklańcu