Relacje z imprez

grupowe zdjęcie z marszobiegu

17 września 2021 roku odbył się VII Marszobieg Sprawnościowo Obronny zorganizowany przez 17 Radzionkowską Drużynę Piechoty Zmechanizowanej we współpracy z MOSiR Radzionków. W zabawie wzięło udział 6 szkół. Uczestnicy musieli się zmierzyć z dziewięcioma konkurencjami m.in. torem przeszkód, i ładowaniem magazynków amunicyjnych.

Klasyfikacja:

I MIEJSCE Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Radzionkowa

II MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 4 z Radzionkowa

III MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 23 z Bytomia

IV MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 1 z Radzionkowa

V MIEJSCE Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Radzionkowa

VI MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 2 z Radzionkowa

zdjecie uczestników na szczycie Babia Góra

Dobiegła końca letnia edycja górskich wyjazdów z cyklu Radzionków Atakuje Szczyty. Bardzo dziekujemy za współorganizacje wyjcieczek biurowi podróży "Zgobnik". Informujemy, że w okresie jesiennym planujemy zorganizować jeszcze kilka wypraw  - więcej informacji wkrótce w zakładce najbliższe imprezy. 

 

26.06.21r Poznajemy Beskid Żywiecki 

Węgierska Górka – Milówka -Trasa Węgerska Górka zwiedzenie bunkrów Wędrowiec – Hala Boracza – Milówka 23 punkty GOT

10.07.21r. Odkryj piękno Beskidu Małego

Wilkowice – Magórka Wilkowicka – Hrobacza Łąka – Międzyborodzie Bialskie – 24 punkty GOT

14.08.21r. Beskid Śląski jest cudny - zbiórka 7.15, wyjazd 7.30, Plac Jana Pawła II (przy CK Karolinka)

Brenna Bukowa – przełęcz Karkoszczonka – Kotarz – Grabowa – Brenna Centrum – 20 punktów GOT

28.08.21r. Zdobywamy Królową Beskidów – tylko dla twardzieli

Babia Góra – przełęcz Krowiarki – Sokolica -wejście na szczyt Babiej Góry – schronisko Markowe Szczawiny –przełęcz Krowiarki – 35 punktów GOT 

Zdjęcie grupowe dzieci z balu

W imieniu kapitana Roberta oraz całej załogi lotu dookoła świata, który odbył się 27 sierpnia chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i nie tylko, za udział w niezpomnianej podróży. Miło nam było gościć: kowbojów, Hawajki, dinozaura, żabkę, pana dynię, Indian itp.  Informujemy, że na pokładnie samolotu przebywało około 50 pasażerów, a lądowanie zakończyło się powodzeniem. W trakcie przelotu załoga rozdała każdemu uczetnikowi drobny poczęstunek ufundowany przez głównego sponsora - firmę AKKnet z Radzionkowa. Zapraszamy serdeczne do udziału w kolejnych edycjach balu przebierańców. 

 

Zdjęcie wszystkich uczestników w zawodach w pływaniu

W przedostatni weekend wakacji na kąpielisku „Księża Góra” w Radzionkowie odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu. Do walki o pierwsze miejsce na podium przystąpiło 33 zawodników. Najmłodsza uczestniczka miała 5 lat, a najbardziej doświadczony zawodnik 77. Uczestnicy ścigali się na dystansach dostosowanych do wieku poszczególnych kategorii. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Centrum Sportu i Rekreacji Pro-Sport. Mistrzami Radzionkowa zostali: Koźlik Adam, Ciepliński Jan, Trzensiok Dominik, Koczwara Danuta, Terech Małgosia, Terech Helena, Herman Erwin, Trzensiok Teresa, Piekarczyk Paweł, Trzensiok Marek.

 

zdjęcie z basenu

 

FOTORELACJE Z AKCJI LATO 2021: 

 Radzionków atakuje szczyty - 26 czerwca 

  Konkurs malowania kredą - 30 czerwca 

 Pokazy Straży Pożarnej i Policji -  9 lipca 

 Radzionków atakuje szczyty - 10 lipca 

 Aqua zumba - 13 lipca 

 Radzionków Jerusalema Dance Challange - 15 lipca

  Turniej Molkky - 21 lipca 

  Nocny Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej- 23 lipca 

 Jerusalema, Taniec Belgijski, Salsation - 9 sierpnia

  Światowy Dzień Leworęcznych, Gry i zabawy dla dzieci -  13 sierpnia 

 Turniej JOGA BONITO - 16 sierpnia 

  Mistrzostwa Radzionkowa w pływaniu - 22 sierpnia 

 Taneczna Podróż dookoła Świata  - 27 sieprnia 

  Radzionków atakuje szczyty - 28 sierpnia 

zdjęcie zwycięzców na podium
Mimo zapowiadanych we wszystkich prognozach opadów deszczu na Księżej Górze po raz kolejny pogoda dopisała siatkarzom. Tym razem na piaszczystych boiskach mogliśmy oglądać zmagania park mieszanych czyli tzw mikstów. Do rywalizacji przystąpiło 12 par z całego województwa i w większości była to czołówka tegorocznego rankingu Pucharu Śląska w Siatkówce Plażowej. Po blisko 7 godzinach udało się wyłonić zwycięzców tegorocznego turnieju. Cztery najlepsze pary otrzymały bony podarunkowe, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a klasyfikacja na podium przedstawiała się następująco:
Miejsce I Patrycja Wardęga / Mateusz Pazgan
Miejsce II Aleksandra Kałuża / Jan Mól
Miejsce III Izabela Marczyńska / Sebastian Marczyński
 
Trzech chłopców trzyma flagę polski.

W dniach 29-30 maja odbył się piłkarski turniej dla dzieci "Powiatowe MINI-EURO 2021". Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, LKS Sokół Orzech oraz Uczniowski Klub Sportowy Ruch Radzionków. Podczas dwóch dni rywalizacji, toczonych w Orzechu oraz Radzionkowie udział wzięło ponad 250 zawodników z rocznika 2011 i młodszych. Grali zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Po przeprowadzonym losowaniu wszystkie drużyny wcieliły się w narodowości, które reprezentowali zarówno zawodnicy jak i niezawodni kibice. Podczas dwóch dni turniejowych odbyło się wiele meczów, padło mnóstwo goli, bramkarze zaprezentowali szereg parad bramkarskich, a najwięcej było uśmiechu. Kibice stanęli na wysokości zadania i swoimi strojami oraz dopingiem uświetnili piłkarskie święto w Orzechu i Radzionkowie. Każdy uczestnik Powiatowego MINI-EURO 2021 został nagrodzony pamiątkowym dyplomem ze zdjęciem swojego zespołu. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal, a każdy zespół został nagrodzony pucharem. Dodatkowo dla pierwszych trzech zespołów organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe jak piłki, torby sportowe oraz plecaki. 

 

Zdjęcie przedstawiające podium z zwyciezcami

 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na kąpielisko „Księża Góra” powróciły Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu. W dwunastej edycji zawodów strzeleckich wzięło udział około stu osób. Tradycyjnie już można było spróbować swojej celności w konkurencjach strzelania z broni pneumatycznej oraz łuku. W kategorii mężczyzn obowiązywał podział na pełnoletnich i tych którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastu lat, natomiast kobiety rywalizowały w kategorii open. Podczas zawodów można było również postrzelać na symulatorze „Cyklop” przygotowanym przez 330 Kompanie Radiotechniczną w Radzionkowie. Dodatkową atrakcją były również pokazy sprawności bojowej przeprowadzone przez 17. Radzionkowską Drużynę Piechoty Zmechanizowanej. Nie obyło się również bez pysznej wojskowej grochówki. Mistrzami Radzionkowa w strzelaniu z łuku zostali Marta Wyspoł, Tomek Hajda (powyżej 18 lat) oraz Adam Dróźdż (do lat 18). W strzelaniu z broni pneumatycznej celnym okiem wykazali się Marta Wysypoł, Ewelina Tyczka, Hajda Tomasz (powyżej 18 lat), Oskar Tobor (do lat 18). Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy za pomoc w organizacji Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników „Radar” z Radzionkowa.

 

Spacer po zakodowanym Radzionkowie to była nasza nowa propozycja dla mieszkańców na spędzenia czasu wolnego w aktywny sposób. Zadaniem każdego z uczestników było odnalezienie dziewięciu kodów QR rozmieszczonych w różnych punktach miasta, pod którymi ukrywały się wskazówki i zagadki, gdzie należy szukać kolejnych elementów. Cała trasa liczyła około 13 km i można było ją przejść lub przejechać. Najczęstszym środkiem lokomocji był rower, ale biegaczy oraz miłośników Nordic Walking również udało nam się zaangażować do zabawy. W sumie „odkodować Radzionków” próbowało 170 uczestników, a ponad 150 dotarło do ostatniego punktu umieszczonego koło groty Notozaura „Radzia” na Księżej Górze. Cieszy fakt, że w zabawie udział brały dzieci oraz dorośli, ale często również całe rodziny. Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział i już zabieramy się do przygotowywania kolejnego spaceru.

Lista nagrodzonych:
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- WERONIKA FLACH
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- MONIKA TOMCZYK
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- MAKSYMILIAN WAWRZYCZEK
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- MAGDALENA BEZDZIETNY
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- ANETA HERMANSA
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- DAWID WOŹNIK
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- ROBERT GRZEMBA
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- MAJA RADOMSKA
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- KAROL GAŁĘZIOK
ZESTAW GADŻETÓW MIASTO+MOSIR- PIOTR CHRZANOWSKI
SŁUCHAWKI+PENDRIVE- MAGDALENA BRUCKNER
ŻELAZKO- KAMIL BOCHEN
SUSZARKA DO WŁOSÓW- WIKTORIA SZWIEC
KIJE NORDIC WALKING- BŁAŻEJ PURGOŁ
TORBA SPORTOWA- ŻANETA WRONISZEWSKA
ZESTAW GIER PLANSZOWYCH- JAN DOLIBÓG
ZESTAW: SŁUCHAWKI+KLAWIATURA+PENDRIVE- ADAM BALUSZEK
ZESTAW: WAGA ŁAZIENKOWA+ SUSZ. DO WŁOSÓW- IZA GIERECKA
GRILL ELEKTRYCZNY- MILENIA NIEMIEC
KARNET NA BASEN LIPIEC- ZUZANNA OTRĘBA
KARNET NA BASEN SIERPIEŃ- OLIWIA BREGUŁA
BON DO DECATHLONU O WARTOŚCI 100 PLN- MONIKA GRZEMBA
BON DO DECATHLONU O WARTOŚCI 100 PLN- MAGDALENA GRZESIAK
BON DO DECATHLONU O WARTOŚCI 100 PLN- PATRYK ZIĘTEK
ODKURZACZ- WOJTEK WIDERA

Kobieta leżąca na plaży z piłką

W upalną niedziele 6 czerwca na naszych boiskach do siatkówki plażowej odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet.  Do parku Księża Góra przyjechało 16 drużyn, które w zaciętych pojedynkach walczyły o jak najwyższe pozycje w klasyfikacji.  Po godzinnych zmaganiach na piachu na czele tabeli uplasowała się para Tokarska/Szczytowicz. Drugie miejsce zajęła para Błasiak/ Świstek, a trzecie Kaszuba/ Krusiewicz.  Do organizacji turnieju włączyli się: Śląska Siatkówka oraz MKS Sokół Radzionków.