Relacje z imprez

dwóch panów goni za piłka

W sobotę 19 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, można było poczuć przedsmak Mistrzostw Świata, za sprawą zorganizowania Turnieju Piłki Nożnej z Okazji Dnia Niepodległości. Turniej uroczyście otworzył Dyrektor MOSiR-u Radzionków Pan Grzegorz Zadęcki. Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy, a następnie najlepsi w swoich grupach walczyli o miejsca 1-3, 4-6, 7-8.

Zawodnicy wszystkich drużyn wykazali się dużymi umiejętnościami, oraz pokazali na parkiecie wolę walki. Szybkie zwody, przepiękne akcje z fantastycznymi golami, to kwintesencja tej dyscypliny w piłce nożnej halowej. W przerwie między spotkaniami odbył się konkurs, który polegał na jak największym podbiciu piłeczki tenisowej w ciągu jednej minuty. Najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant drużyny Dako - Dom Tarnowskie Góry Wojciech Kasperek, a triumfatorami Turnieju okazała się drużyna Pro-Sport, która w finale mimo remisu pokonała bardzo dobrze grający zespół Cidry Lotajom. O końcowym sukcesie zdecydowała ilość bramek strzelonych w stosunku do bramek. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Cornych Ryjów. Najlepszych zawodników podczas ceremonii dekorował wiceburmistrz Radzionkowa Pan Grzegorz Szeremeta. Wszystkim drużynom gratulujemy wyników i serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym turnieju. Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Pro sport
  2. Cidry Lotajom
  3. Corne Ryje
  4. Dako-Dom Tarnowskie Góry
  5. Balviten
  6. Stowarzyszenie Miłośników Krajowych Silników Wysokoprężnych
  7. KS Stroszek
  8. SMS Radzionków

pan przerzucający obręcz z pachołka na pachołek

Zaangażowaniem, walecznością i pozytywnymi emocjami można by obdzielić kilka imprez sportowych. Seniorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mierzyli się z wieloma wyzwaniami sprawnościowo - ruchowymi. Przebieg zawodów uświetniła oprawa imprezy. Była defilada i prezentacja zespołów, wprowadzenie i podniesienie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza. Zawody oficjalnie otworzyła Członek Zarządu Województwa Śląskiego Pani Izabela Domogała wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Panem Grzegorzem Zadęckim. Po części oficjalnej, rozpoczęła się rywalizacja w 10 konkurencjach. Oprócz stricte sportowych konkurencji jak np. rzut do kosza czy, zawodnicy musieli między innymi wykazać się umiejętnością ubicia białka czy przebijania balonów własnym ciężarem ciała. Oczywiście nie zabrakło elementów rywalizacji, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Najlepsza okazała się reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bytomia (debiut w imprezie), która minimalnie wyprzedziła waleczną ekipę z Piekar Śląskich, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa UTW z Tąpkowic wspierana przez swoich kibiców. Kolejne miejsca zajął: Świerklaniec, UTW Tarnowskie Góry, KSS Rogal Bobrowniki, Wojkowice, Radzionków Niezrzeszeni, Power Senior Radzionków, a stawkę zamknęli zawodnicy OKKS Orzech. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale. Z każdej drużyny została wylosowana jedna osoba, która otrzymała nagrodę rzeczową. Wszyscy seniorzy pełni emocji, radości i dobrych wspomnień opuszczali halę radzionkowskiego Mosiru. Gratulacje dla WSZYSTKICH zawodników.

DWÓCH ZWODNIKW PODAJE SOBIE PAŁECZKE

VII edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin przyciągnęła w tym roku 250 uczestników, którzy stworzyli 50 pięcioosobowych sztafet. Tradycyjnie na naszym maratonie pojawił się zespół z miasta partnerskiego Radzionkowa – Dobre Miasto. Natomiast, po raz pierwszy na starcie stanęło drugie miasto partnerskie jakim jest Serock. Wśród biegaczy gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta Serock Pana Marka Bąbolskiego, Wicestarostę Powiatu Tarnogórskiego Pana Sebastiana Nowaka oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Radzionków Pana Grzegorza Szeremetę, który wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Panem Grzegorzem Zadęckim, oficjalnie otworzyli zawody. Rywalizacja sztafet rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00. Pięcioosobowe drużyny miały do przebiegnięcia łącznie dystans maratonu, przez co każdy z zawodników musiał pokonać 4 pętle liczące około 2,1km. Przez cały czas trwania sztafety toczył się zacięty bój o pierwsze miejsce pomiędzy drużyną Cidry Lotajom MIX, a Toursport Running Team. Ostatecznie na pierwszym miejscu podium, z około 20 sekundową przewagą, stanęła sztafeta Toursport Running Team
w składzie: Rafał Wachla, Tomasz Terech, Tomasz Okrosowicz, Roman Cichoń i Krzysztof Banek.
Na trzecim miejscu w zawodach uplasowała się drużyna Team 1 - Srebrni Ścigacze TG. Podczas VII Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin została wyróżniona również najszybsza drużyna damska i tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz triumfowała drużyna W Pogoni Za Duchem w składzie: Martyna Olesińska, Agnieszka Struk, Gosia Leonhard, Aleksandra Nabiałek oraz Alicja Śliz. Dodatkowo, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz butelkę Piwa Lech Free. Impreza nie mogła by sie odbyć oczywiście bez wsparcia sponsorów i partnerów takich jak:

Gmina Radzionków,

Cidry Lotajom,

Pełnomocnik ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii

Poczta Polska,

Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek”,

AKK Net,

Restauracja „U Letochy”,

Klub Museum

Restauracja Collina

Woseba

Partner 2000

Balviten

MTJ Dance Academy

Opel Kanclerz

AG Rolbud

Pro Sport

Jump World

Serdecznie dziękujemy, również Restauracji Figaro za poczęstunek w postaci żurku, Panu Pawłowi Zach za pomiar czasu oraz wolontariuszom za pomoc przy organizacji i przebiegu Sztafetowego Maratonu.

 WYNIKI 

 

chłopiec biegnący za piłką

Orlik w Rojcy był areną zmagań „VI Turnieju Joga Bonito – Graj Pięknie”. Po 3 edycjach na Księżej Górze i dwóch na boisku SMS Radzionków, w środę 3 sierpnia młodzi piłkarze po raz pierwszy zagrali na odnowionym boisku przy ul. Sikorskiego 8a. Do zawodów stanęło 40 zawodników (w tym jedna zawodniczka ), podzielonych na 5 zespołów. Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, a mecze trwały 20 minut. Padło w nich 50 goli. Najlepszym zespołem okazał się Boronów, wyprzedzając Gwarek, Bobry, Real Madryt (Unię FC) i Piekary. Tradycyjnie odbyły się 2 konkursy: żonglerki (piłką tenisową) oraz rzutów karnych. W obydwu tryumfowali zawodnicy Boronowa: Michał Brodacki w żonglerce i Brian Oleksik w rzutach karnych. Organizatorzy wyróżnili również 3 zawodników: Najlepszym Bramkarzem został Jakub Wójcik, Najlepszym Strzelcem – Jakub Kiermaszek, a Najlepszym Zawodnikiem – Julia Langosz (wszyscy z Gwarka).
Organizatorami turnieju byli MOSiR Radzionków oraz UKS Ruch Radzionków. Nagrody ufundowane zostały przez AKK NET, UKS Ruch Radzionków.

dziewczyny atakuja na siatce

W dniu 30 lipca br. na Obiekcie Sportowo – Rekreacyjnym Księża Góra odbyły się VII Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet. W turnieju wzięło udział 11 par. Pierwsze miejsce w całym turnieju zajęły Justyna Tylutki i Martyna Kłoda. Na miejscu drugim podium stanęły Aleksandra Nowosielska i Anna Olchawa, natomiast III miejsce należało do Eweliny Wróbel i Marii Maszek. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji uplasowały się Magdalena Kaszuba oraz Alicja Krusiewicz. Niestety, podczas trwania turnieju nastąpiło załamanie pogody i mecze o miejsca I - III rozgrywane były podczas obfitych opadów deszczu. Zawodniczki mimo niesprzyjających warunków dały z siebie wszystko!  Zwycięscy otrzymali bony do sklepu sportowego, statuetki i dyplomy. Organizatorami turnieju byli: Śląska Siatkówka oraz MOSiR Radzionków wraz z MKS Sokół Radzionków. Poczęstunek dla zawodników ufundowany został przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomani.

pan odbija piłkę

W dniu 17 lipca br. na Obiekcie Sportowo – Rekreacyjnym Księża Góra odbyły się VII Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Mikstów. W turnieju wzięło udział 19 par. Największą niespodzianką dla organizatorów i zawodników była zacięta gra pary, która przyjechała na zawody, aż z Czech. Obcokrajowcy rozegrali dwa mecze na przewagi powyżej 30 punktów. Ostatecznie Veronika Karlikova i  Michal Borski pokonani zostali w starciu z Sandrą Łebek i Jakubem Czyżowskim. Pierwsze miejsce w całym turnieju zajęła Magdalena Kaszuba i Jakub Wiercinski. Na miejscu drugim podium stanęli Ewelina Wróbel i Maciej Madej, natomiast III miejsce należało do Sandry Łebek i Jakuba Czyżowskiego. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji uplasowała się Karolina Kmita i Mateusz Pazgan. Zwycięscy otrzymali bony do sklepu sportowego, statuetki i dyplomy oraz gadżety. Organizatorami turnieju byli: Śląska Siatkówka oraz MOSiR Radzionków wraz z MKS Sokół Radzionków. Poczęstunek dla zawodników ufundowany został przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomani.

dziecko w wodzie
W dniu wczorajszym 10 lipca pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, po raz trzynasty na kąpielisku odkrytym Księżej Góry, odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu. Do rywalizacji stanęło prawie 20 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja odbyła się na wysokim poziomie na dystansie 40 m.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale za udział, a najlepsi dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez współorganizatora Firmę Pro-Sport.
 
zdjecie z turnieju

Po dwuletniej przerwie Stacja Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie gościła szachistów na corocznym turnieju szachowym CIDERLATO 2022 jaki odbył się w sobotę 16 lipca br. Turniej rozegrano jako otwarty dla wszystkich szachistów, a nagradzano najlepszych zawodników w 3 grupach OPEN, grupa do 15 lat i najmłodszych do 10 lat. Połączenie w jeden turniej z łączną liczbą 24 szachistów w wieku od 6 do 82 lat ma wiele korzyści zarówno szachowych jak i wychowawczych. Grę i zachowanie seniorów jak i juniorów można podsumować jako walkę prawdziwych szachistwów dla których spotkanie po epidemii miało nie tylko wymiar szachowy. Wielką radość sprawia to, że ceni się bardziej grę w szachy "twarzą w twarz", czego bardzo brakowało podczas pandemii. Ze zgłoszonych 28 zawodników ostatecznie zagrało 24, w tym aż 17 zawodników posiadających kategorie szachowe. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i czasem gry P-15, czyli 15 minut na cała partie dla każdego szachisty.
Wśród zgłoszonych byli stali uczestnicy turniejów szachowych w Radzionkowie: Kazimierz Tchórzewski, Jan Plotecki, Henryk Duzdowski, Marek Wieczorek, Jan Nowakowski i Agata Binkowska. Agata, która od najmłodszych lat uczestniczyła w naszych turniejach, obecnie ma tytuł kandydata na mistrza w kategorii kobiet i jest medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach. Zaliczana do faworytów Agata miała za konkurentów swoich nauczycieli. Tym razem klasę pokazał Jan Plotecki, który cały czas prowadził i z wielką gracją oraz spokojem wykonywał swoje posunięcia - nawet gdy miał mało czasu - pokazywał najmłodszym adeptom iście „królewskie zachowanie przy szachownicy”. Zawody wygrał Jan Plotecki z wynikiem 5 ½ pkt z 7 partii, drugie miejsce zajął Mariusz Gołda 5 ½ pkt, a trzecie Agata Binkowska 5 pkt , kolejne Kazimierz Tchórzewski 5 pkt , Mateusz Płonka po 4 ½ pkt i Łukasz Machnik 4 pkt. Wielki podziw zyskał senior turnieju Pan Marek Wieczorek, który pokazał, że wiek nie odgrywa większej roli w szachach, a walka do końca z najlepszymi zawsze się opłaci. Tym razem zajął dalsze miejsce, ale wiele można było się nauczyć obserwując grę seniora turnieju. Najmłodszym szachistą był 6- letni Jan Nowak. Najlepszym zawodnikiem z Radzionkowa był Henryk Duzdowski, który zdobył 3 ½ pkt. Podziękowania dla organizatorów i sponsorów turnieju: PIONEK Radzionków, Urząd Miasta Radzionków, Stacja Ogrodu Botanicznego oraz pracownikom MOSIR-u z Radzionkowa. Zawody prowadzili Rudolf Sobczyk i Adam Nowak. Poniżej klasyfikacja zwycięzców w grupach.

GRUPA OPEN
Jan Plotecki - 5 1/2 pkt
Mariusz Gołda - 5 1/2 pkt
Agata Binkowska - 5 pkt

GRUPA DO 15 LAT
Wiktoria Tempich - 3 pkt
Jan Tendera - 2 pkt
Emilia Skowronek - 1 pkt

GRUPA DO LAT 10
Jan Nowak - 3 pkt
Mateusz Frej - 2 pkt
Jan Solik - 2 pkt

Zapraszamy na kolejny turnieje szachowe, które mamy nadzieję zagoszczą ponownie w Radzionkowie. 

żaglówki na wodzie 2 sztuki przeczyce

Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie to kolejna impreza która wróciła w tym roku do kalendarza po dłuższej nieobecności spowodowanej pandemią. W tegorocznych XVIII już regatach wystartowało dwanaście czteroosobowych załóg. Najpierw odbyły się wyścigi eliminacyjne w trzech grupach po 4 załogi. Każdy zespół płynął czterokrotnie za każdym razem na innym jachcie. Do finałów awansowały bezpośrednio 3 załogi, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach ( Rekiny, Żaglice i Mameluki). Natomiast w wyścigu barażowym o ostatnie wolne miejsce w finale popłynęły trzy załogi zajmujące drugie miejsca w eliminacjach: Leszcze, Pyszczaki oraz Barrakudy, z czego ci ostatni okazali się najlepsi i awansowali do wyścigów finałowych. 
Atmosfera podczas zawodów jak zwykle dopisywała. Mowa tu o pogodzie: piękny słoneczny dzień i lekki równy wiatr, ale przede wszystkim o atmosferze jaką tworzą wszyscy przybyli na regaty. Mistrzostwa to nie tylko załoganci, ale również ich całe rodziny i przyjaciele, którzy przyjeżdzają kibicować i spędzać razem czas. I w takich warunkach przystało nam przeprowadzić 4 wyścigi finałowe, w których najlepszymi okazała się załoga Żaglic, zaraz za nimi na podium stanęła ekipa Mameluków, a trzecie miejsce przypadło Barrakudom.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz upominek od Firmy Uniwersal, która od lat jest głównym sponsorem Mistrzostw, ekipy na podium statuetki oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy tradycyjny skok do wody, który w tym roku był samą przyjemnościa przy panujących warunkach pogodowych. Podobnie jak w latach ubiegłych licznie zgromadzeni kibice mogli wybrać się w rejs dużym dwumasztowcem ”DeZetą” i choć przez chwilę poczuć atmosferę żeglowania. 
Sponsorami byli również: Active Games oraz Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Wyniki eliminacji i finału

Klasyfikacja generalna po XVIII Mistrzostwach

AKCJA LATO PLAKTA

Zapraszamy do relacji zdjęciowej z imprez i konkursów odbywających się w Akcji Lato 2022. Głównym sponsorem konkursów  jest firma 

 

28 czerwca Konkurs Malowanie Kredą   

30 czerwca Aqua Zumba  

4 lipca Aqua Zumba 

10 lipca XIII Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu 

16 lipca CIDERLATO - Turniej Szachowy 

 17 lipca VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Mikstów 

19 lipca Aquaaerobik

20 lipca Konkurs rzeźby z piasku

21 lipca Aquaaerobik 

23 lipca Radzionków Atakuje Szczyty 

29 lipca Turniej Molkky 

30 lipca VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet 

3 sierpień Turniej Joga Bonito 2022 

5 sierpień Pokazy Straży Pożarnej