Relacje z imprez

W dniu wczorajszym, hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zamieniła się w magiczne królestwo kolorów, śmiechu i tańca podczas Karnawałowego Balu Przebierańców. Dzieci już od godzin porannych zaczęły z niecierpliwością przygotowywać swoje stroje, nie mogąc doczekać się tego wyjątkowego wydarzenia.
Po otwarciu drzwi hali, maluchy wpadły do środka, rozbłyskując entuzjazmem i uśmiechami na twarzach. Przywitały ich wesołe dźwięki muzyki oraz kolorowe dekoracje, które sprawiły, że miejsce to wyglądało jak bajkowa kraina. Nie było wątpliwości, że czeka ich niezapomniana przygoda.
Na sali rozbrzmiewały dźwięki ulubionych piosenek dziecięcych, a przestrzeń wypełniały kolorowe balony i girlandy. Małe księżniczki, piraci, superbohaterowie i postaci z ulubionych bajek wspaniale się bawili, tańcząc i skacząc do rytmu muzyki. Niektóre stroje były tak dopracowane, że trudno było rozpoznać, kto kryje się pod nimi.
Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji w tym oprócz tańców, każdy uczestnik mógł wykonać imienną bransoletkę lub wybrać jeden z wielu tatuaży.
W trakcie balu nie brakowało również przekąsek i napojów, które dodawały energii i uzupełniały zapasy do dalszych zabaw. W tym dniu wypadał "tłusty czwartek", więc z tej okazji każde dziecko mogło poczęstować się przepysznymi pączkami. Rodzice obserwowali ze zdumieniem, jak ich pociechy rozwijały się w atmosferze radości i swobody.
Po dwóch godzinach tańca, zabaw i śmiechu, bal dobiegł końca, pozostawiając dzieciom mnóstwo wspaniałych wspomnień oraz uśmiechy na twarzach. Wyjście z hali było pełne rozmów o fantastycznych przeżyciach oraz planów na kolejne spotkania. Bal przebierańców okazał się nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale także doskonałą możliwością integracji dla najmłodszych mieszkańców Radzionkowa.
W dniu dzisiejszym 6 lutego 2024 roku odbyły się emocjonujące zawody na zręcznościowym torze przeszkód dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci przepełnione energią i determinacją rywalizowały o tytuł mistrza w swoich kategoriach wiekowych.
W pierwszej grupie wiekowej, przeznaczonej dla dzieci do ośmiu lat, uczestnicy zaprezentowali imponujące umiejętności pokonując różnorodne przeszkody. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli Patryk Loch, zajmujący trzecie miejsce, Michał Szafarz, który zajął drugą pozycję, oraz Jan Podkowa, triumfujący w tych zawodach. Jan imponował nie tylko determinacją, ale także szybkością, osiągając czas 17,69 sekundy, co dało mu pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.
W kategorii dzieci do 12 roku życia również nie brakowało emocji i napięcia. Bartek Posmyk okazał się niepokonany, z czasem 11,97 sek. Na drugim miejscu uplasował się Adam Ossowski, a na trzecim Jan Harwig. Wszyscy zawodnicy wykazali się nie tylko zręcznością, ale także determinacją i sportową postawą, co uczyniło tę rywalizację niezwykle ekscytującą dla widzów.
Nie można zapomnieć także o dziewczęcych zawodniczkach, które stanęły do rywalizacji na torze przeszkód. W grupie młodszej najlepszy czas uzyskała Julia Korzeniowska ( 19,03 sek. ), prezentując imponującą szybkość i zwinność. Natomiast w grupie starszej triumfowała Aalyah ( 14,03 sek. ) imponując nie tylko swoją szybkością, ale także precyzją w pokonywaniu przeszkód.
Triumfatorzy otrzymali zestaw gadżetów ufundowanych przez MOSiR Radzionków, które wręczył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki.
Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa za swoje zaangażowanie, wysiłek i sportową postawę podczas tych emocjonujących zawodów na zręcznościowym torze przeszkód. Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek!
zdjecie dzieci przy stole z bronią
Czwartkowe przedpołudnie dostarczyło nam wrażeń w wojskowej atmosferze. Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR wraz z 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa przeprowadzili konkurs strzelania z trenażera CYKLOP. PAdła rekordowa ilość uczestników, bo ponad 50. Trzech najlepszych strzelców, a byli nimi Kamil Pająk (30pkt), Bartek Posmyk (29 pkt) oraz Filip Posmyk (27pkt), otrzymało drobne nagrody oraz karnety na pływalnię, a każdy z uczestników słodki poczęstunek ufundowany przez Pełnomocnika ds. Uzależnień.
Dodatkowo 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała sprzęt, który jest używany podczas ich służby.
 
zdjecie w boku

W sobotę tj. 13 stycznia na hali sportowej nastąpiło oficjalne otwarcie kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pana Grzegorza Zadęckiego oraz Burmistrza Miasta Radzionków Pana Gabriela Tobora. Tradycyjnie nie zabrakło wniesienia flagi oraz zapalenia znicza przez zwycięzców ubiegłej edycji ligi - zawodników drużyny Pronetbud. W tegorocznej lidze bierze udział 9 drużyn męskich. Podczas I kolejki rozegrano 12 meczy inauguracyjnych i śmiało można po nich stwierdzić, że tegoroczny poziom rozgrywek będzie bardzo wysoki.

Drużyny: 

- Pronetbud

- Latające Gwoździe

- Balviten

- Helenka

- Jedenstka

- Impact Volley Team

- Trentino Volley Mysłowice

- Triumf Nakło Śląskie

- Kadra Bobrek 

 

zdjecie grupowe olimpiada
Nadkomplet publiczności, ogromny doping, wielkie emocje i rewelacyjnie prezentujące się przedszkolaki !!! W środowe przedpołudnie na hali radzionkowskiego MOSiRu odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków z udziałem 5 przedszkoli z Radzionkowa, Świerklańca oraz Tąpkowic. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji najlepsze okazało się Przedszkole nr 2 „Pod topolą” z Radzionkowa, wyprzedzając minimalnie przedszkole z Tąpkowic. Trzecie miejsce zdobyło przedszkole nr 3 "Skrzat" z Radzionkowa. Za nami jedna z najfajniejszych imprez, które organizuje radzionkowski MOSIR, tym razem we współpracy z klubem sportowym Fun&Football. Ile emocji i radości dostarczają zawody można zobaczyć na naszych zdjęciach !!!
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Przedszkole nr 2 w Radzionkowie
II miejsce Przedszkole w Tąpkowicach
III miejsce Przedszkole nr 3 w Radzionkowie
IV miejsce Przedszkole nr 4 w Radzionkowie
V miejsce Przedszkole nr Świerklańcu
gracze mna boisku

W sobotę tj. 25 listopada na Hali Sportowej w Radzionkowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej z okazji Dnia Niepodległości. W zawodach wzięło udział 9 drużyn. Pierwsze miejsce w turnieju zajął RS Chorzów, drugie miejsce na podium zajął AKF Slonsk, a na trzeciej pozycji uplasowali się Młode Chłopaki. W przerwie rozgrywek zorganizowano indywidualny konkurs strzału w poprzeczkę, który wygrał zawodnik z drużyny Black Brothers.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Klasyfikacja końcowa:
I RS CHORZÓW
II AKF SLONSK
III Młode Chłopaki
IV Czwartkowe Pykanko w Gałę
V Black Brothers
VI Niewykorzystane Talenty
VII Cidry Lotajom
VIII Stowarzyszenie Miłośników Piekrani Cukierni Tadeusza Bączkowicza
IX EMS Feniks

Po raz kolejny Szkoły Podstawowe oraz Ponadpodstawowe z okolicznych miast mogły wziąć udział w przygotowanym przez 17 Radzionkowską Drużynę Piechoty Zmechanizowanej wraz z radzionkowskim Mosirem oraz 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa marszobiegu sprawnościowo- obronnym. 5 osobowe drużyny miały do pokonania trasę rozlokowaną w księżogórskim parku, na której ukrytych zostało 10 punktów z zadaniami do wykonania. Młodzież musiała zmierzyć się z minowaniem, rzutem do celu granatem, strzelaniem, znajomością czołgów,  ale również zawodnicy i ich opiekunowie musieli na czas załadować magazynek, czy pokonać tor przeszkód. Najlepszymi okazały się Technikum nr 13 z Radzionkowa, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 1 również z Radzionkowa oraz Państwowe Szkoły Budownictwa z Bytomia. Na kolejnych miejscach uplasowały się Szkoła Podstawowa nr 2 z Radzionkowa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Radzionkowa, Zespół Szkolno- Przedszkolny z Orzecha oraz Zespół Szkół Mechaniczno- Elektronicznych z Bytomia . Wszystkim gratulujemy oraz dziękujemy za wspólną zabawę.

zdjecie grupowe seniorzy
W dniu 14 października w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zorganizowana została VII Olimpiada Seniorów, której data nie była wybrana przypadkowo, gdyż na ten dzień przypadał Światowy Dzień Seniora. Oprócz rywalizacji sportowej, była znakomitym pretekstem również do niezwykłego spotkania ludzi, którzy cieszą się życiem i pasją do różnych dyscyplin. Jako organizatorzy, byliśmy zachwyceni, stopniem zaangażowania, determinacją oraz kondycją fizyczną ludzi, którzy spotkali się, by celebrować sport i zdrowy tryb życia. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Grzegorz Zadęcki, a flagę olimpijską wnieśli ubiegłoroczni triumfatorzy szóstej edycji. Nie zabrakło również mosirowskiej maskotki „Mosirka”, który jeszcze bardziej uprzyjemnij czas uczestnikom, a kulminacyjnym momencie otwarcia dokonał symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego.
Konkurencje sportowe były różnorodne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i to było niesamowite widzieć ludzi w różnym wieku, rywalizujących i czerpiących radość z tego, co robią.
Było czuć ducha fair play oraz współzawodnictwo, które towarzyszyły całej imprezie. Ludzie dopingowali się nawzajem, dzielili swoimi doświadczeniami i wspólnie cieszyli się każdym sukcesem. Była to prawdziwa uczta dla ducha sportowego.
Ostatecznie, chociaż sportowe wyniki są ważne, to chyba najpiękniejszym aspektem Olimpiady Seniorów jest to, że nie chodzi tylko o zwycięstwo, ale o ducha wspólnoty, radość ze wspólnego działania i wzajemną motywację do aktywnego życia bez względu na wiek.
Na oficjalnej ceremonii dekoracji wszystkich zawodników, udział wziął również Burmistrz miasta Radzionków Pan dr Gabriel Tobor, który wręczył pamiątkowe medale oraz dyplomy. Nie zabrakło również części artystycznej, którą przygotowały reprezentantki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piekar Śląskich. Najlepszą drużyną po raz trzeci z rzędu okazała się UTW z Bytomia.
Gratulujemy wszystkim udziału w Olimpiadzie i mówimy do zobaczenia za rok.
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce: UTW Bytom
II miejsce: UTW Piekary Śląskie
III miejsce: Związek Emerytów i Rencistów Radzionków
IV miejsce: UTW Tąpkowice
V miejsce: Power Senior Power Senior Radzionków
VI miejsce: Klub Seniora Wojkowice
VII miejsce: GOK Świerklaniec
zdjecie grupowe

W środę 23 sierpnia, na boisku ze sztuczną trawą na Księżej Górze, odbył się „VII Turniej Piłkarski Joga Bonito – Graj pięknie!” Historia zatoczyła koło, ponieważ 7 lat, również na terenie radzionkowskiego kąpieliska, odbyła się pierwsza edycja tych zawodów. Wówczas zawodnicy rywalizowali na małym boisku, grając w drużynach 3-osobowych, dzisiaj boisko jest już zdecydowanie większe, a zespoły 7-osobowe. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy turniej rozegrano w dwóch kategoriach:
a) w pierwszej rywalizowały drużyny ZSS Radzionków, ZSS Piekary Śląskie oraz WTZ Piekary Śląskie
b) w drugiej zagrały zespoły Gwarek Ohio, Furia Radzionkonków oraz ZSS Piekary Śląskie.
Nowością w turnieju była również forma tradycyjnego konkursu o tytuł Króla Rzutów Karnych: w tym roku udział w nim wzięli wszyscy zawodnicy, co nieco go wydłużyło, ale również uczyniło bardziej atrakcyjnym.
W pierwszej kategorii najlepszy okazał się zespół ZSS Piekary Śląskie, wyprzedzając ZSS Radzionków oraz WTZ Piekary Śląskie. Królem Rzutów Karnych został Adam Wiśniewski (WTZ Piekary Śląskie), a Królem Strzelców – Dawid Kozieł (ZSS Piekary Śląskie). Organizatorzy wybrali również Najlepszego Bramkarza i Najlepszego Zawodnika Turnieju: tym pierwszym został Łukasz Chorzela (ZSS Radzionków), a drugim Sławomir Solawa (WTZ Piekary Śląskie).
W drugiej kategorii tryumfował Gwarek Ohio (obronił tytuł wywalczony przed rokiem), przed Furią Radzionków oraz ZSS Piekary Śląskie. Królem Rzutów Karnych oraz Królem Strzelców został Kacper Latusek (Gwarek). Najlepszym Bramkarzem wybrano Roberta Wegehaupt (ZSS Piekary Śląskie), a Najlepszym Zawodnikiem – Dawida Napieraj (Furia).
Organizatorami turnieju byli MOSiR Radzionków oraz Adam Dyrda (nauczyciel ZSS Piekary Śląskie). Dziękujemy radzionkowskiej firmie AKK NET, która ufundowała nagrody dla wszystkich zawodników.

zdjecie biegaczy podajacych pałeczke

W połowie października, jak co roku tradycyjnie teren Księżej Góry, stał się areną Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin. Już po raz ósmy ponad 300 zawodniczek i zawodników (61 drużyn) przystąpiło do rywalizacji na jakże pięknej ale i wymagającej trasie. Punktualnie o godzinie 10:00 wystrzałem z pistoletu startowego oddanego przez Burmistrza miasta Radzionków Pana Gabriela Tobora, pierwsza zmiana zawodników rozpoczęła zawody w doskonałych warunkach pogodowych, choć wiatr czasami nie pomagał w zmaganiach. Zawodnicy mieli do pokonania łączny dystans 42 km w pięcioosobowych drużynach. Wśród uczestników byli zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby biorące udział w zawodach po raz pierwszy. Atmosfera była pełna radości i sportowego ducha, a to wszystko dzięki uczestnikom, którzy stanowili jedną wielką biegową rodzinę. Oprócz aspektów czysto sportowych, nie zabrakło miejsca na cel charytatywny. Stowarzyszenie CidryLotajom przygotowało kiermasz z poczęstunkiem, dzięki któremu uczestnicy biegu mogli dołożyć swoją cegiełkę, pomagając w zbiórce dla Marcina Lenarta, który potrzebuje środków finansowych na protezę nogi. Tradycyjnie na naszym maratonie pojawił się zespół z miasta partnerskiego Radzionkowa – Dobre Miasto. Wśród biegaczy gościliśmy również  Panią Prezydent miasta Piekary Śl. Sławę Umińską-Duraj, Wicestarostę Powiatu Tarnogórskiego Pana Sebastiana Nowaka oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Radzionków Pana Grzegorza Szeremetę, a także zastępców Prezydenta miasta Bytomia, Pana Michała Biedę oraz Pana Adama Frasa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zapewniłwszystkim zawodnikom posiłek, składający się z pysznego żurku z bułką, a na bieżąco była możliwość częstowania się smalcem, pasztetem z ogórkami i oczywiście kawą, herbatą i wodą. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom zawodów, oraz wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w VIII sztafetowym Maratonie Miast i Gmin i mówimy do zobaczenia na dziewiątej edycji.