deble2016VII Mistrzostwa Radzionkowa w badmintonie debli i mikstów przejdą do historii jako rekordowe. Po pierwsze do udziało w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba uczestników 23 deble i 16 mikstów, a po drugie na hali pojawiła się rekordowa liczba debiutantów biorących udział w radzionkowskich zawodach. Zawody deblowe wygrała para Przemysław Buda / Adam Gajda, która pokonała w finale Roberta Borszcz i Sebastiana Koniecznego. Zawody debli trwały 4 godziny a wśród par znalozło się też 5 debli damskich. Najlepszą z nich okazała się para Anna Pituch / Anna Ślązok, która ostatecznie zajęła siódme miejsce. Na uwagę zasługuje również fakt, że w turnieju wziął udział debel parabadmintonistów Denis Grzesiuk / Tomasz Szwedo. Po turnieju debli swoją rywlizację zaczeły miksty. Tu mecze były również bardzo zacięte i wyrównane. W finale spotkały się pary Anna Mynarska / Przemysław Buda oraz Patrycja Szafarczyk / Piotr Chrzęszczyk. Drugie mistrzostwo w tym dniu zdobył pan Przemysław ze swoją partnerką. Najbardziej emocjonującym spotkaniem tego dnia był mecz o trzecie miejsce mikstów gdzie po zacietej walce wygrała para Karolina Francuz-Sojka / Adam Gajda. Gratulacje dla wszystkich uczestników i już zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju.