Piąta kolejka Ciderplas oznacza, że jesteśmy już za półmetkiem rozgrywek. Z samego rana na boiskach pojawili się panowie. Swój jedyny w tym dniu mecz pewnie wygrała Kadra Bobrek bytom pokonując bez starty seta Helenkę, której tego dnia nie udało się wygrać nawet seta, gdyż w drugim spotkaniu również 0:2 przegrała z Miechowicami. Zespół z Bytomia nie rozpoczął dobrze tej kolejki, ponieważ w pierwszym spotkaniu tego dnia wreszcie musiał uznać wyższość przeciwnika i po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku przegrał 1:2 z Reptami. Tarnogórzanie utrzymali formę z pierwszego meczu i pewnie pokonali Triumf Nakło Śląskie. Drużyna z Nakła zainkasowała jednak podczas tej kolejki trzy cenne punkty pokonując gładko VFT 2:0. Z kompletem punktów kolejkę zakończyły zespoły Volley Team Balviten oraz Lasowice. Ci pierwsi pokonali VFT i Groźne Misie Pysie, natomiast tarnogórzanie zwyciężyli w trudnym meczu z Latającymi Gwoździami, a następnie z Jedenastką. Po jednym zwycięstwie zaliczyły Latające Gwoździe pokonując 2:0 Boronovię oraz Groźne Misie Pysie i Bajtle z Gisza, ale już po pojedynkach trzysetowych. W lidze damskiej znów oglądaliśmy sześć spotkań, ale z pewnością była to najbardziej wyrównana kolejka w tegorocznej edycji. Wszystkie mecze mimo, że w większości kończyły się w dwóch setach to na boisku nie było tego widać. Już w pierwszym secie meczu FC Silesia Aperol Please mieliśmy niespodziankę, gdyż o wiele bardziej doświadczona i utytułowana drużyna FC Silesia przegrała pierwszego seta do 17. Jednak kolejne dwa sety to już duża przewaga Silesii i wygrana do 12 i 8. W kolejnym meczy FC Silesia pokonała Kaj My Som 2:0. Trudne zadanie w obydwu spotkaniach było przed zawodniczkami Zero Siedem. Najpierw wysoko poprzeczkę postawiły zawodniczki Kaj My Som, które jednak w końcówkach setów oddawały prowadzenie ostatecznie przegrywając sety. W drugim meczu również bez walki nie chciały się poddać Królowe Dramatu, jednak w końcówkach znów więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Zero Siedem wygrywając 2:0. Zespół Aperol Please był tego dnia w bardzo dobrej formie, gdyż w sowim drugim spotkaniu znów udało się urwać seta wyżej notowanej drużynie, którą tym razem byłą Gwiazda Reaktywacja. Dla zespołu Gwiazdy było to drugie zwycięstwo tego dnia po pierwszym odniesionym nad Królowymi Dramatu.