załoga wygrana

Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie to kolejna impreza która wróciła w tym roku do kalendarza po dłuższej nieobecności spowodowanej pandemią. W tegorocznych XVIII już regatach wystartowało dwanaście czteroosobowych załóg. Najpierw odbyły się wyścigi eliminacyjne w trzech grupach po 4 załogi. Każdy zespół płynął czterokrotnie za każdym razem na innym jachcie. Do finałów awansowały bezpośrednio 3 załogi, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach ( Rekiny, Żaglice i Mameluki). Natomiast w wyścigu barażowym o ostatnie wolne miejsce w finale popłynęły trzy załogi zajmujące drugie miejsca w eliminacjach: Leszcze, Pyszczaki oraz Barrakudy, z czego ci ostatni okazali się najlepsi i awansowali do wyścigów finałowych. 
Atmosfera podczas zawodów jak zwykle dopisywała. Mowa tu o pogodzie: piękny słoneczny dzień i lekki równy wiatr, ale przede wszystkim o atmosferze jaką tworzą wszyscy przybyli na regaty. Mistrzostwa to nie tylko załoganci, ale również ich całe rodziny i przyjaciele, którzy przyjeżdzają kibicować i spędzać razem czas. I w takich warunkach przystało nam przeprowadzić 4 wyścigi finałowe, w których najlepszymi okazała się załoga Żaglic, zaraz za nimi na podium stanęła ekipa Mameluków, a trzecie miejsce przypadło Barrakudom.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz upominek od Firmy Uniwersal, która od lat jest głównym sponsorem Mistrzostw, ekipy na podium statuetki oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy tradycyjny skok do wody, który w tym roku był samą przyjemnościa przy panujących warunkach pogodowych. Podobnie jak w latach ubiegłych licznie zgromadzeni kibice mogli wybrać się w rejs dużym dwumasztowcem ”DeZetą” i choć przez chwilę poczuć atmosferę żeglowania. 
Sponsorami byli również: Active Games oraz Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Wyniki eliminacji i finału

Klasyfikacja generalna po XVIII Mistrzostwach