Relacje z imprez

chłopiec biegnący za piłką

Orlik w Rojcy był areną zmagań „VI Turnieju Joga Bonito – Graj Pięknie”. Po 3 edycjach na Księżej Górze i dwóch na boisku SMS Radzionków, w środę 3 sierpnia młodzi piłkarze po raz pierwszy zagrali na odnowionym boisku przy ul. Sikorskiego 8a. Do zawodów stanęło 40 zawodników (w tym jedna zawodniczka ), podzielonych na 5 zespołów. Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, a mecze trwały 20 minut. Padło w nich 50 goli. Najlepszym zespołem okazał się Boronów, wyprzedzając Gwarek, Bobry, Real Madryt (Unię FC) i Piekary. Tradycyjnie odbyły się 2 konkursy: żonglerki (piłką tenisową) oraz rzutów karnych. W obydwu tryumfowali zawodnicy Boronowa: Michał Brodacki w żonglerce i Brian Oleksik w rzutach karnych. Organizatorzy wyróżnili również 3 zawodników: Najlepszym Bramkarzem został Jakub Wójcik, Najlepszym Strzelcem – Jakub Kiermaszek, a Najlepszym Zawodnikiem – Julia Langosz (wszyscy z Gwarka).
Organizatorami turnieju byli MOSiR Radzionków oraz UKS Ruch Radzionków. Nagrody ufundowane zostały przez AKK NET, UKS Ruch Radzionków.

dziewczyny atakuja na siatce

W dniu 30 lipca br. na Obiekcie Sportowo – Rekreacyjnym Księża Góra odbyły się VII Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet. W turnieju wzięło udział 11 par. Pierwsze miejsce w całym turnieju zajęły Justyna Tylutki i Martyna Kłoda. Na miejscu drugim podium stanęły Aleksandra Nowosielska i Anna Olchawa, natomiast III miejsce należało do Eweliny Wróbel i Marii Maszek. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji uplasowały się Magdalena Kaszuba oraz Alicja Krusiewicz. Niestety, podczas trwania turnieju nastąpiło załamanie pogody i mecze o miejsca I - III rozgrywane były podczas obfitych opadów deszczu. Zawodniczki mimo niesprzyjających warunków dały z siebie wszystko!  Zwycięscy otrzymali bony do sklepu sportowego, statuetki i dyplomy. Organizatorami turnieju byli: Śląska Siatkówka oraz MOSiR Radzionków wraz z MKS Sokół Radzionków. Poczęstunek dla zawodników ufundowany został przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomani.

pan odbija piłkę

W dniu 17 lipca br. na Obiekcie Sportowo – Rekreacyjnym Księża Góra odbyły się VII Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Mikstów. W turnieju wzięło udział 19 par. Największą niespodzianką dla organizatorów i zawodników była zacięta gra pary, która przyjechała na zawody, aż z Czech. Obcokrajowcy rozegrali dwa mecze na przewagi powyżej 30 punktów. Ostatecznie Veronika Karlikova i  Michal Borski pokonani zostali w starciu z Sandrą Łebek i Jakubem Czyżowskim. Pierwsze miejsce w całym turnieju zajęła Magdalena Kaszuba i Jakub Wiercinski. Na miejscu drugim podium stanęli Ewelina Wróbel i Maciej Madej, natomiast III miejsce należało do Sandry Łebek i Jakuba Czyżowskiego. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji uplasowała się Karolina Kmita i Mateusz Pazgan. Zwycięscy otrzymali bony do sklepu sportowego, statuetki i dyplomy oraz gadżety. Organizatorami turnieju byli: Śląska Siatkówka oraz MOSiR Radzionków wraz z MKS Sokół Radzionków. Poczęstunek dla zawodników ufundowany został przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomani.

zdjecie z turnieju

Po dwuletniej przerwie Stacja Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie gościła szachistów na corocznym turnieju szachowym CIDERLATO 2022 jaki odbył się w sobotę 16 lipca br. Turniej rozegrano jako otwarty dla wszystkich szachistów, a nagradzano najlepszych zawodników w 3 grupach OPEN, grupa do 15 lat i najmłodszych do 10 lat. Połączenie w jeden turniej z łączną liczbą 24 szachistów w wieku od 6 do 82 lat ma wiele korzyści zarówno szachowych jak i wychowawczych. Grę i zachowanie seniorów jak i juniorów można podsumować jako walkę prawdziwych szachistwów dla których spotkanie po epidemii miało nie tylko wymiar szachowy. Wielką radość sprawia to, że ceni się bardziej grę w szachy "twarzą w twarz", czego bardzo brakowało podczas pandemii. Ze zgłoszonych 28 zawodników ostatecznie zagrało 24, w tym aż 17 zawodników posiadających kategorie szachowe. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i czasem gry P-15, czyli 15 minut na cała partie dla każdego szachisty.
Wśród zgłoszonych byli stali uczestnicy turniejów szachowych w Radzionkowie: Kazimierz Tchórzewski, Jan Plotecki, Henryk Duzdowski, Marek Wieczorek, Jan Nowakowski i Agata Binkowska. Agata, która od najmłodszych lat uczestniczyła w naszych turniejach, obecnie ma tytuł kandydata na mistrza w kategorii kobiet i jest medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach. Zaliczana do faworytów Agata miała za konkurentów swoich nauczycieli. Tym razem klasę pokazał Jan Plotecki, który cały czas prowadził i z wielką gracją oraz spokojem wykonywał swoje posunięcia - nawet gdy miał mało czasu - pokazywał najmłodszym adeptom iście „królewskie zachowanie przy szachownicy”. Zawody wygrał Jan Plotecki z wynikiem 5 ½ pkt z 7 partii, drugie miejsce zajął Mariusz Gołda 5 ½ pkt, a trzecie Agata Binkowska 5 pkt , kolejne Kazimierz Tchórzewski 5 pkt , Mateusz Płonka po 4 ½ pkt i Łukasz Machnik 4 pkt. Wielki podziw zyskał senior turnieju Pan Marek Wieczorek, który pokazał, że wiek nie odgrywa większej roli w szachach, a walka do końca z najlepszymi zawsze się opłaci. Tym razem zajął dalsze miejsce, ale wiele można było się nauczyć obserwując grę seniora turnieju. Najmłodszym szachistą był 6- letni Jan Nowak. Najlepszym zawodnikiem z Radzionkowa był Henryk Duzdowski, który zdobył 3 ½ pkt. Podziękowania dla organizatorów i sponsorów turnieju: PIONEK Radzionków, Urząd Miasta Radzionków, Stacja Ogrodu Botanicznego oraz pracownikom MOSIR-u z Radzionkowa. Zawody prowadzili Rudolf Sobczyk i Adam Nowak. Poniżej klasyfikacja zwycięzców w grupach.

GRUPA OPEN
Jan Plotecki - 5 1/2 pkt
Mariusz Gołda - 5 1/2 pkt
Agata Binkowska - 5 pkt

GRUPA DO 15 LAT
Wiktoria Tempich - 3 pkt
Jan Tendera - 2 pkt
Emilia Skowronek - 1 pkt

GRUPA DO LAT 10
Jan Nowak - 3 pkt
Mateusz Frej - 2 pkt
Jan Solik - 2 pkt

Zapraszamy na kolejny turnieje szachowe, które mamy nadzieję zagoszczą ponownie w Radzionkowie. 

AKCJA LATO PLAKTA

Zapraszamy do relacji zdjęciowej z imprez i konkursów odbywających się w Akcji Lato 2022. Głównym sponsorem konkursów  jest firma 

 

28 czerwca Konkurs Malowanie Kredą   

30 czerwca Aqua Zumba  

4 lipca Aqua Zumba 

10 lipca XIII Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu 

16 lipca CIDERLATO - Turniej Szachowy 

 17 lipca VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Mikstów 

19 lipca Aquaaerobik

20 lipca Konkurs rzeźby z piasku

21 lipca Aquaaerobik 

23 lipca Radzionków Atakuje Szczyty 

29 lipca Turniej Molkky 

30 lipca VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet 

3 sierpień Turniej Joga Bonito 2022 

5 sierpień Pokazy Straży Pożarnej 

 

 

 

 

dziecko w wodzie
W dniu wczorajszym 10 lipca pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, po raz trzynasty na kąpielisku odkrytym Księżej Góry, odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu. Do rywalizacji stanęło prawie 20 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja odbyła się na wysokim poziomie na dystansie 40 m.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale za udział, a najlepsi dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez współorganizatora Firmę Pro-Sport.
 
zdjęcie z zakończenia turnieju
W ubiegły weekend ( 21- 22 maja ) koszykówka wróciła na parkiet hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. Do rozgrywek Regionalnych Mistrzostw Lig Amatorskich zaproszone zostały zwycięskie zespoły lig amatorskich z województwa śląskiego, oraz gościnnie po jednej z opolskiego i małopolskiego. Wiele sportowych emocji zafundowali nam zawodnicy w postaci efektownych bloków, dynamicznych wsadów i zwrotów akcji.
W meczu o 3 miejsce rywalizowały drużyny Jaworzno Squad z Baskeciorze Lubliniec. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Jaworzna (89:67). Z kolei w wielkim finale zmierzyła się drużyna Gwiezdnej Floty kontra drużyna Na Rondzie Team Żory, która po zaciętym pojedynku triumfowała zdobywając 4 punkty więcej (63:67). Tym samym zdobywając miano najlepszej drużyny turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Lipka z żorskiej drużyny.

Klasyfikacja:

I MIEJSCE NA RONDZIE TEAM ŻORY

II MIEJSCE GWIEZDNO FLOTA

III MIEJSCE JAWORZNO SQUAD

IV MIEJSCE BASKECIORZE LUBLINIEC

V MIEJSCE CzNBA MISTRZ 2021

VI MIEJSCE OKKS ORZECH

Wyniki i tabele można sprawdzić tutaj >> Regionalne Mistrzostwa Lig Amatorskich - Radzionków 2022

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Marszałkowi Województwa Śląskiego za ufundowanie okazałych pucharów oraz firmie Whitepress za wsparcie finansowe Mistrzostw.
 
żaglówki na wodzie 2 sztuki przeczyce

Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie to kolejna impreza która wróciła w tym roku do kalendarza po dłuższej nieobecności spowodowanej pandemią. W tegorocznych XVIII już regatach wystartowało dwanaście czteroosobowych załóg. Najpierw odbyły się wyścigi eliminacyjne w trzech grupach po 4 załogi. Każdy zespół płynął czterokrotnie za każdym razem na innym jachcie. Do finałów awansowały bezpośrednio 3 załogi, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach ( Rekiny, Żaglice i Mameluki). Natomiast w wyścigu barażowym o ostatnie wolne miejsce w finale popłynęły trzy załogi zajmujące drugie miejsca w eliminacjach: Leszcze, Pyszczaki oraz Barrakudy, z czego ci ostatni okazali się najlepsi i awansowali do wyścigów finałowych. 
Atmosfera podczas zawodów jak zwykle dopisywała. Mowa tu o pogodzie: piękny słoneczny dzień i lekki równy wiatr, ale przede wszystkim o atmosferze jaką tworzą wszyscy przybyli na regaty. Mistrzostwa to nie tylko załoganci, ale również ich całe rodziny i przyjaciele, którzy przyjeżdzają kibicować i spędzać razem czas. I w takich warunkach przystało nam przeprowadzić 4 wyścigi finałowe, w których najlepszymi okazała się załoga Żaglic, zaraz za nimi na podium stanęła ekipa Mameluków, a trzecie miejsce przypadło Barrakudom.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal oraz upominek od Firmy Uniwersal, która od lat jest głównym sponsorem Mistrzostw, ekipy na podium statuetki oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy tradycyjny skok do wody, który w tym roku był samą przyjemnościa przy panujących warunkach pogodowych. Podobnie jak w latach ubiegłych licznie zgromadzeni kibice mogli wybrać się w rejs dużym dwumasztowcem ”DeZetą” i choć przez chwilę poczuć atmosferę żeglowania. 
Sponsorami byli również: Active Games oraz Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Wyniki eliminacji i finału

Klasyfikacja generalna po XVIII Mistrzostwach

Zdjęcie grupowe z zakończenia ligi
W minioną sobotę ( 7 maja ) w Hali Sportowej Mosiru Radzionków parkiet został rozgrzany do czerwoności, a to za sprawą odbywających się finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas, w której udział wzięło 6 drużyn żeńskich oraz 11 drużyn męskich. Zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i zafundowali kibicom wiele sportowych emocji, które sięgnęły zenitu w spotkaniach decydujących o zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny żeńskiej naprzeciw siebie stanęły drużyny FC Silesii oraz drużyny Zero Siedem. Rozstrzygnięcie nastąpiło w trzecim secie, w którym lepszymi okazały się dziewczyny z Zero Siedem, natomiast w boju o prymat w lidze mężczyzn walczyli Balviten kontra Pronetbud.
Podobnie jak u Pań w wielkim finale mężczyzn, również dwa sety nie przy niosły rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydował tie-break, w którym po zaciętym pojedynku triumfowali zawodnicy Pronetbudu. Oprócz emocji sportowych, przygotowaliśmy, również atrakcje dla najmłodszych, którzy brali udział w konkursie plastycznym, gdzie tematem przewodnim było narysowanie maskotki Ciderplas. Można było się też wyszaleć na dmuchanym zamku, a dla zawodników i nie tylko odbył się konkurs z nagrodami, sprawdzający ich umiejętności siatkarskie.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Ligi. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów na kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas 2023.
Dziękujemy bardzo sponsorom, a byli nimi:
Balviten, Cidry Lotajom, Ranczo Baranówka, Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Miasto Radzionków.
Klasyfikacja Mężczyzn:
I MIEJSCE PRONETBUD
II MIEJSCE BALVITEN
III MIEJSCE 2PACVOLLEY
IV MIEJSCE KADRA BOBREK
V MIEJSCE HELENKA
VI MIEJSCE DO ODCIĘCIA MIECHOWICE
VII MIEJSCE LATAJĄCE GWOŹDZIE
VIII MIEJSCE TIRUMF NAKŁO ŚLĄSKIE
IX MIEJSCE VFT
X MIEJSCE AMATOR VOLLEY TEAM
XI MIEJSCE JEDENASTKA
Klasyfikacja Kobiet:
I MIEJSCE ZERO SIEDEM
II MIEJSCE FC SILESIA
III MIEJSCE INO KPKS HALEMBA
IV MIEJSCE GWIAZDA REAKTYWACJA
V MIEJSCE POWER TEAM
VI MIEJSCE BLACK SQUAD
 

W ubiegły czwartek na terenie kąpieliska Księżej Góry, tradycyjnie już przed Świętem Miasta, odbyły się  Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu. Zawody rozpoczęły się krótkim powitaniem uczestników i zaproszonych gości, a dalej przedstawieniem regulaminu zawodów oraz zasad bezpieczeństwa.

Punktualnie o godzinie 16:00 uczestnicy zawodów przystąpili do rywalizacji w 13 edycji o miano najlepszego strzelca w łucznictwie oraz w broni pneumatycznej. Na szczególne uznanie zasługują członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bytomia, którzy w licznej grupie, uczestniczyli w zawodach. Ta edycja była wyjątkowa pod względem warunków pogodowych. Matka natura pokrzyżowała plany organizatorów, którzy byli zmuszeni przerwać zawody. Zmienność siły i kierunku wiatru, a także częstotliwość opadów była bardzo dynamiczna. Mimo wszystko udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a są nimi:

BROŃ PNEUMATYCZNA

KOBIETY OPEN

I MIEJSCE: ex aequo

URSZULA KOMOR
IRENA PIELOK
IWONA BLATOŃ

MĘŻCZYŹNI DO LAT 18

I MIEJSCE: BARTOSZ GNOT
II MIEJSCE: JAKUB NIEDŹWIECKI
III MIEJSCE: FILIP RYGIER

MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT

I MIEJSCE: TOMASZ LIS
II MIEJSCE: TADEUSZ BRYDACKI
III MIEJSCE ex aequo: ANDRZEJ OŁÓWKA, ANDRZEJ PROŃCZUK

ŁUK

KOBIETY OPEN

I MIEJSCE: MARTA WYSYPOŁ
II MIEJSCE: JOANNA ATAMANIEC - MATONIA
III MIEJSCE: IRENA OŁÓWKA

MĘŻCZYŹNI DO LAT 18

I MIEJSCE: EMIL RADZANOWSKI
II MIEJSCE: MAKSYMILIAN KULA
III MIEJSCE: JAKUB NIEDŹWIECKI

MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT

I MIEJSCE: ROMAN WILDANGER
II MIEJSCE: FRANCISZEK SOWIŃSKI
III MIEJSCE ex aequo: ROBERT RADZANOWSKI, JERZY BORKOWIEC

 Laureatów zapraszamy do wręczenia nagród w niedzielę na estradzie eco-rynku o 17.00

 

 Serdeczne podziękowania składamy współtwórcom zawodów:

- 17 Radzionkowskiej Drużynie Piechoty Zmechanizowanej,

- 330. Kompanii Radiotechnicznej Sił Powietrznych,

- Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników RADAR w Radzionkowie

- MLKS „Czarna Strzała” Bytom