Relacje z imprez

W dniu 19 lipca odbył się Nocny Turniej Piłki Nożnej na Księżej Górze w Radzionkowie w którym wzięło udział 6 drużyn. Mecze były zacięte, a niektóre wyniki powalały przeciwników na kolana. Najlepszą drużyną okazała się Iska Płonie, która w meczu finałowym pokonała drużynę ByleNieDoZera dopiero w rzutach karnych. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Uchylianty pokonując zawodników drużyny Zmarnowanych Talentów 2:1. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach turnieju i innych imprezach organizowanych przez MOSiR i Miasto Radzionków.

Wyniki

 

Konkurs malowania kredą 

Straż Pożarna na Kąpielisku 

Konkurs Rzeźby z Piasku 

Od 1 stycznia do 31 maja tego roku w nowo powstałym obiekcie Pływalni Krytej w Radzionkowie, odbywała się rywalizacja o miano Radzionkowskiego Super Pływaka, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie we współpracy z firmą Pro-Sport. Zawodnicy mieli okazję zdobyć nie tylko tytuł Super Pływaka, ale również wspaniałe nagrody ufundowane przez firmę Pro-Sport.

Podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 18 czerwca, wyróżniono najlepszych pływaków i pływaczki. Specjalne medale przyznano tym, którzy pokonali dystans co najmniej 50 km. Było to ogromne osiągnięcie, które wymagało wytrwałości i determinacji. Nagrody wręczali p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Sławomir Mikusiński wraz z przedstawicielem firmy Szkoła Pływania PRO-SPORT Panem Szymonem Gawlińskim.
Łączny dystans przepłynięty przez wszystkich uczestników wyniósł ponad 4290 km. To imponujący wynik, który pokazuje zaangażowanie i pasję uczestników do pływania.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkich biorących udział w rywalizacji za ich ciężką pracę i wytrwałość, a także firmie Szkoła Pływania PRO-SPORT za wsparcie i ufundowanie nagród, które dodatkowo motywowały do rywalizacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, którzy wzięli udział w tegorocznej rywalizacji o miano Super Pływaka, i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach!
 
 

W dniu 15 czerwca 2024 roku odbyły się XX Jubileuszowe Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, przy wsparciu Gminy Radzionków oraz firmy Uniwersal. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło nie tylko pasjonatów żeglarstwa, ale również mieszkańców i turystów, którzy chcieli cieszyć się pięknem tego sportu oraz wspólną zabawą.

Do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych załóg, które walczyły o miano najlepszych w świetnych warunkach atmosferycznych. Pełne słońce oraz wiatr o sile od 2 do 3 w skali Beauforta stworzyły idealne warunki do żeglugi, co pozwoliło zawodnikom w pełni wykorzystać swoje umiejętności i cieszyć się każdym momentem na wodzie.
Zmagania żeglarskie były niezwykle emocjonujące. Załogi wykazywały się dużą sprawnością i taktycznym podejściem do wyścigu, co sprawiło, że rywalizacja była zacięta do samego końca. Każdy manewr na wodzie był precyzyjnie przemyślany, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.
Podczas regat, uczestnicy oraz widzowie mogli cieszyć się wyjątkowym poczęstunkiem przygotowanym. Na świeżym powietrzu przygotowano pieczenie kiełbasek, które smakowały wybornie, zwłaszcza w towarzystwie tradycyjnych dodatków. Nie zabrakło również pysznej zupy w postaci żurku, który cieszył się dużym zainteresowaniem za sprawą Restauracja Figaro. Tradycyjny chleb ze smalcem oraz pasztetem z dodatkiem kiszonego ogórka dopełnił kulinarne doznania, tworząc prawdziwie swojski klimat.
XX Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie były nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również świetną okazją do integracji społeczności lokalnej oraz promocji aktywnego spędzania czasu. Zwycięzcami jubileuszowych regat została załoga Pyszczaków, na drugim miejscu udany debiut w zawodach zaliczyła osada Szkwału . Trzecie miejsce przypadło Piraniom. Organizatorzy zadbali o każdy detal, dzięki czemu impreza przebiegła sprawnie i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Grzegorz Szeremeta - Zastępca Burmistrza Miasta Radzionków, oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie Pani Alina Zawada.
Serdeczne podziękowania należą się firmie Uniwersal Sp. z o.o. oraz Miasto Radzionków za wsparcie i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Dzięki nim, XX Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie na długo pozostaną w pamięci uczestników i wszystkich obecnych tego dnia. Zawody te nie miałyby racji bytu, gdyby nie gościnność i ogromne wsparcie Stowarzyszenie Żeglarskie "Szkwał", pod przewodnictwem Komandora Klubu Piotr Czornik oraz Sędziego Głównego Marcin Zdebik. Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim za udział i mówimy do zobaczenia za rok.
 
 
 
 
zdjecie jak pani z łuku strzela
Za nami już XV Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu organizowane w ramach Dni Radzionkowa. Chociaż prognozy pogody na kilka dni przed wskazywały burze i deszcz, pogoda dopisała i można było w pięknej scenerii księżogórskiego parku spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz łuku. Dodatkowo dzięki żołnierzom z 330 Kompanii Radiotechnicznej z Radzionkowa można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na elektronicznym trenażerze "Cyklop", gdzie wyniki były wyświetlane na monitorze bezpośrednio po każdym strzale. Młodzież z 17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała swoją bogatą kolekcję broni i sprzętu wojskowego oraz sprawności bojowej. W tym roku jak i w zeszłym grupa Power Senior pokazem Speed-Ball uatrakcyjniła mistrzostwa. Na wszystkich przybyłych zawodników i publiczność czekała smaczna wojskowa grochówka oraz kiełbaski.
Wyniki zawodów:
ŁUK
KOBIETY
I- IRENA OŁÓWKA
II- EWA NEUMAN
II- EWELINA IMIOŁCZYK
MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
I-BARTOSZ KRUPLIN
II- LUDWIK IMIOŁCZYK
III- HENRYK SZATAN
MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
I TADEUSZ BRYDACKI, MIROSŁAW MOJZA, ANDRZEJ PLEWNIA
BROŃ PNEUMATYCZNA
KOBIETY
I-MARIA HŁYWA
II- MARTYNA PLEWNIA
III- MARZENA LIGAS
III- HELENA TERECH
MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
I-ANTONI FORNAL
II-SZYMON SWATEK
III-JAKUB JĘDRASIK
MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
I-ŁUKASZ JANICZEK
II- MARIAN WOLSKI
III-MACIEJ JAWOREK
 
 
 
 
zdjęcie grupowe po wręczeniu nagród

W sobotę, 23 marca, hala sportowa MOSiR-u Radzionków stała się świadkiem zaciętej rywalizacji podczas finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki. Dla wszystkich uczestników i kibiców był to dzień pełen emocji, sportowej pasji i przyjaźni.

Po wielu godzinach walki na boisku, pierwsze miejsce zajęła drużyna Balviten. Ich zaangażowanie, determinacja i umiejętności sportowe przyniosły im zasłużone zwycięstwo. Nieco mniej szczęścia mieli zawodnicy z Impact Volley Team, którzy musieli uznać wyższość Balviten i zająć drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Pronetbud, zdobywając brązowy medal, który był dowodem na ich wysiłek i wysoką jakość gry.

Walka o kolejne miejsca również była zacięta. Helenka zajęła czwarte miejsce, po czym Kadra Bobrek Bytom, Latające Gwoździe, Triumf Nakło Śląskie oraz Jedenastka ukończyły zawody odpowiednio na miejscach piątym, szóstym, siódmym i ósmym. Trentino Mysłowice zakończyło turniej na dziewiątej pozycji.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Dyrektor MOSIR Radzionków, Grzegorz Zadęcki, osobiście wręczył nagrody rzeczowe oraz statuetki najlepszym drużynom. To był wzruszający moment dla wszystkich zawodników, którzy poświęcili wiele czasu i wysiłku na przygotowania do tego wydarzenia.

Przed oficjalną częścią przyszedł czas na rozrywkę i integrację. Występy taneczne grup La Foule oraz Tiger z MTJ Dance Academy rozgrzały publiczność i dodatkowo podniosły atmosferę imprezy. Tradycyjny poczęstunek, który obejmował chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz pasztet, był doskonałą okazją aby uzupełnić spalone kaolorie.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano „Strefę Bajlta”, gdzie dzieci mogły bawić się, kolorować oraz malować twarze. To było wspaniałe uzupełnienie sportowej rywalizacji i świetny sposób na spędzenie czasu dla całych rodzin.

Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas zakończyły się nie tylko sportowym sukcesem, ale także integracją społeczności lokalnej i świetną zabawą dla wszystkich uczestników. To wydarzenie pokazało, jak sport może jednoczyć ludzi i przynosić radość nie tylko zawodnikom, ale także wszystkim obecnym na trybunach.

Do zobaczenia za rok!!!

 

W dniu dzisiejszym 6 lutego 2024 roku odbyły się emocjonujące zawody na zręcznościowym torze przeszkód dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci przepełnione energią i determinacją rywalizowały o tytuł mistrza w swoich kategoriach wiekowych.
W pierwszej grupie wiekowej, przeznaczonej dla dzieci do ośmiu lat, uczestnicy zaprezentowali imponujące umiejętności pokonując różnorodne przeszkody. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęli Patryk Loch, zajmujący trzecie miejsce, Michał Szafarz, który zajął drugą pozycję, oraz Jan Podkowa, triumfujący w tych zawodach. Jan imponował nie tylko determinacją, ale także szybkością, osiągając czas 17,69 sekundy, co dało mu pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.
W kategorii dzieci do 12 roku życia również nie brakowało emocji i napięcia. Bartek Posmyk okazał się niepokonany, z czasem 11,97 sek. Na drugim miejscu uplasował się Adam Ossowski, a na trzecim Jan Harwig. Wszyscy zawodnicy wykazali się nie tylko zręcznością, ale także determinacją i sportową postawą, co uczyniło tę rywalizację niezwykle ekscytującą dla widzów.
Nie można zapomnieć także o dziewczęcych zawodniczkach, które stanęły do rywalizacji na torze przeszkód. W grupie młodszej najlepszy czas uzyskała Julia Korzeniowska ( 19,03 sek. ), prezentując imponującą szybkość i zwinność. Natomiast w grupie starszej triumfowała Aalyah ( 14,03 sek. ) imponując nie tylko swoją szybkością, ale także precyzją w pokonywaniu przeszkód.
Triumfatorzy otrzymali zestaw gadżetów ufundowanych przez MOSiR Radzionków, które wręczył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki.
Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa za swoje zaangażowanie, wysiłek i sportową postawę podczas tych emocjonujących zawodów na zręcznościowym torze przeszkód. Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek!
Ach cóż do był za popołudniowy wieczór. Prawie sto uczestniczek pojawiło się punktualnie o godzinie 17:00 w hali sportowej MOSiR Radzionków na Maratonie Fitness w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. Była to wyjątkowa okazja do skorzystania z wiedzy i umiejętności dziewięciu instruktorek z okolicznych klubów fitness, które specjalnie dla Pań przygotowały mniej lub bardziej wymagające układy choreograficzne. Oprócz części sportowej, organizatorzy zapewnili też szereg dodatkowych atrakcji takich jak: zapoznanie się z ofertą klubów, zbadanie składu ciała, czy też konsultacji fizjoterapeuty, a na deser pyszne, zdrowe przekąski.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, a w szczególności kobietom, które wniosły ogromny wkład w organizację i przebieg Maratonu Fitness.
Przede wszystkim, wielkie podziękowania należą się Agnieszce Jochlik Aga Jochlik, która sprawiła, że Maraton Fitness był niezapomnianym wydarzeniem. Jej zaangażowanie i determinacja były nieocenione, a jej profesjonalizm sprawił, że wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem.
Dziewczynom z Body Line Team Fitness Studio Body Line - Zuzannie Zomerfeld, Joannie Zomerfeld, Magdalenie Stajno. Marcie Preficz, instruktorce Zumby. Dzięki nim każdy uczestnik mógł cieszyć się wydarzeniem w pełni.
Nie można również zapomnieć o Darii Szulc z OKKS , Annie Skalskiej i Annie Wiśniewskiej z Rusz Tyłek Fitness Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek” oraz Anzhalice Khoroshevkiej z Xtreme Fitness Bytom Xtreme Fitness Bytom , które również wniosły ogromny wkład w sukces tego wydarzenia. Ich zaangażowanie i entuzjazm sprawiły, że Maraton Fitness był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.
Wielkie dzięki należą się też Rafałowi Dmochowskiemu Fizjoterapeucie Osteopatia i Fizjoterapia Bytom, który służył swoją pomocą i przeogromną wiedzą z dziedziny Fizjoterapii. Dr Anna Kurylas - Dietetyk za cieszące się dużym zainteresowaniem analizy składu ciała z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury BIA. Katarzynie Szołtysik Be Fit Klub Zdrowego Stylu Życia Aneta Lenertza doradztwo dietetyczne oraz analizę składu ciała. Serdeczne podziękowania należą się również Gospodzie Rogate Ranczo Gospoda RogateRanczo Stadnina Koni, która to dzięki uprzejmości szefa kuchni, a zarazem właściciela ufundowała pyszne, zdrowe, dietetyczne przekąski.
Dzięki Wam to wydarzenie było niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się ponownie za rok na kolejnej edycji i razem kontynuować naszą pasję do fitnessu i zdrowego stylu życia.
zdjecie dzieci przy stole z bronią
Czwartkowe przedpołudnie dostarczyło nam wrażeń w wojskowej atmosferze. Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR wraz z 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa przeprowadzili konkurs strzelania z trenażera CYKLOP. PAdła rekordowa ilość uczestników, bo ponad 50. Trzech najlepszych strzelców, a byli nimi Kamil Pająk (30pkt), Bartek Posmyk (29 pkt) oraz Filip Posmyk (27pkt), otrzymało drobne nagrody oraz karnety na pływalnię, a każdy z uczestników słodki poczęstunek ufundowany przez Pełnomocnika ds. Uzależnień.
Dodatkowo 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała sprzęt, który jest używany podczas ich służby.
 
W dniu wczorajszym, hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie zamieniła się w magiczne królestwo kolorów, śmiechu i tańca podczas Karnawałowego Balu Przebierańców. Dzieci już od godzin porannych zaczęły z niecierpliwością przygotowywać swoje stroje, nie mogąc doczekać się tego wyjątkowego wydarzenia.
Po otwarciu drzwi hali, maluchy wpadły do środka, rozbłyskując entuzjazmem i uśmiechami na twarzach. Przywitały ich wesołe dźwięki muzyki oraz kolorowe dekoracje, które sprawiły, że miejsce to wyglądało jak bajkowa kraina. Nie było wątpliwości, że czeka ich niezapomniana przygoda.
Na sali rozbrzmiewały dźwięki ulubionych piosenek dziecięcych, a przestrzeń wypełniały kolorowe balony i girlandy. Małe księżniczki, piraci, superbohaterowie i postaci z ulubionych bajek wspaniale się bawili, tańcząc i skacząc do rytmu muzyki. Niektóre stroje były tak dopracowane, że trudno było rozpoznać, kto kryje się pod nimi.
Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji w tym oprócz tańców, każdy uczestnik mógł wykonać imienną bransoletkę lub wybrać jeden z wielu tatuaży.
W trakcie balu nie brakowało również przekąsek i napojów, które dodawały energii i uzupełniały zapasy do dalszych zabaw. W tym dniu wypadał "tłusty czwartek", więc z tej okazji każde dziecko mogło poczęstować się przepysznymi pączkami. Rodzice obserwowali ze zdumieniem, jak ich pociechy rozwijały się w atmosferze radości i swobody.
Po dwóch godzinach tańca, zabaw i śmiechu, bal dobiegł końca, pozostawiając dzieciom mnóstwo wspaniałych wspomnień oraz uśmiechy na twarzach. Wyjście z hali było pełne rozmów o fantastycznych przeżyciach oraz planów na kolejne spotkania. Bal przebierańców okazał się nie tylko doskonałą okazją do zabawy, ale także doskonałą możliwością integracji dla najmłodszych mieszkańców Radzionkowa.