Relacje z imprez

zdjecie grupowe

W środę 23 sierpnia, na boisku ze sztuczną trawą na Księżej Górze, odbył się „VII Turniej Piłkarski Joga Bonito – Graj pięknie!” Historia zatoczyła koło, ponieważ 7 lat, również na terenie radzionkowskiego kąpieliska, odbyła się pierwsza edycja tych zawodów. Wówczas zawodnicy rywalizowali na małym boisku, grając w drużynach 3-osobowych, dzisiaj boisko jest już zdecydowanie większe, a zespoły 7-osobowe. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy turniej rozegrano w dwóch kategoriach:
a) w pierwszej rywalizowały drużyny ZSS Radzionków, ZSS Piekary Śląskie oraz WTZ Piekary Śląskie
b) w drugiej zagrały zespoły Gwarek Ohio, Furia Radzionkonków oraz ZSS Piekary Śląskie.
Nowością w turnieju była również forma tradycyjnego konkursu o tytuł Króla Rzutów Karnych: w tym roku udział w nim wzięli wszyscy zawodnicy, co nieco go wydłużyło, ale również uczyniło bardziej atrakcyjnym.
W pierwszej kategorii najlepszy okazał się zespół ZSS Piekary Śląskie, wyprzedzając ZSS Radzionków oraz WTZ Piekary Śląskie. Królem Rzutów Karnych został Adam Wiśniewski (WTZ Piekary Śląskie), a Królem Strzelców – Dawid Kozieł (ZSS Piekary Śląskie). Organizatorzy wybrali również Najlepszego Bramkarza i Najlepszego Zawodnika Turnieju: tym pierwszym został Łukasz Chorzela (ZSS Radzionków), a drugim Sławomir Solawa (WTZ Piekary Śląskie).
W drugiej kategorii tryumfował Gwarek Ohio (obronił tytuł wywalczony przed rokiem), przed Furią Radzionków oraz ZSS Piekary Śląskie. Królem Rzutów Karnych oraz Królem Strzelców został Kacper Latusek (Gwarek). Najlepszym Bramkarzem wybrano Roberta Wegehaupt (ZSS Piekary Śląskie), a Najlepszym Zawodnikiem – Dawida Napieraj (Furia).
Organizatorami turnieju byli MOSiR Radzionków oraz Adam Dyrda (nauczyciel ZSS Piekary Śląskie). Dziękujemy radzionkowskiej firmie AKK NET, która ufundowała nagrody dla wszystkich zawodników.

zawodnik kopie piłkę na bramke
W piątek 18 sierpnia odbył się długo wyczekiwany Wakacyjny Nocny Turniej Piłki Nożnej, do której zgłosiło się ostatecznie 7 drużyn. Mieliśmy pewne obawy, dotyczące aury pogodowej, która chciała spłatać nam znów figla, jak w zeszłorocznych rozgrywkach. Tym razem udało się rozegrać pełny turniej, który obfitował w wiele emocjonujących sytuacji oraz świetnych parad bramkarskich. Gratulujemy zwycięzcom i mówimy do zobaczenia na następnym turnieju tym razem w hali na jesień 2023 roku.
Klasyfikacja turnieju:
I miejsce: Zmarnowane Talenty
II miejsce: Czwartkowe Pykanko w Gałę
III miejsce: Ludzie zza Mostu
IV miejsce: AKF Slonsk
V miejsce: Górnik TG
VI miejsce: EMS Feniks
VII miejsce: Paccor

Zdjeice akcji w plazówke

W minioną sobotę tj. 15 lipca wraz z Śląskim Związkiem Siatkówki zoranizowaliśmy na kapielisku Księża Góra VIII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet. Do samego końca zawodów było słonecznie i mega upalnie ☀️ W turnieju wzięło udział 12 par z miast ościennych i nie tylko. Nalepsze 4 pary otrzymały bony do sklepu sportowego i dyplomy. Dziękujemy serdecznie MKS Sokół Radzionków za pomoc w organizacji zawódów.

I MIEJSCE Paulina Szymańska i Olga Klocek

II MIEJSCE Karolina Kmita i Maria Maszek

III MIEJSCE Aleksandra Nowosielka i Ewelina Wróbel 

IV MIEJSCE Alicja Krusiewicz Magdalena Kaszuba 

cztery żaglówki na wodzie

Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz śpiewał legendarny Grzegorz Markowski z zespołu Perfect. W ubiegłą sobotę 1 lipca już po raz dziewiętnasty, odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w Żeglarstwie. Choć prognozy pogody zachęcały raczej do pozostania w domu, to bez względu na nie, 12 czteroosobowych załóg żeglarskich, stawiło się na regatach punktualnie o godzinie 10:00. Żeglarze zostali podzieleni na trzy grupy po 4 teamy, aby rywalizować w czterech biegach w swojej grupie, za każdym razem zamieniając się jachtami. Warunki były zmienne z umiarkowanym wiatrem, a miejscami flauta dawała się we znaki wszystkim uczestnikom. W biegach eliminacyjnych awans do wielkiego finału, zapewniły sobie załogi ( Grupa A - Barakud, Grupa B - Ruszałek, Grupa C - Mameluk ). Natomiast w repasażach walczyły trzy drużyny ( Pyszczaków, Rekinów oraz Piranii ). W pojedynku półfinałowym zwyciężyły Pyszczaki i to one jako czwarta załoga zameldowały się w finale, w którym również nie dały żadnych szans swoim konkurentom, triumfując i zdobywając tytuł Mistrza Regat. Dodatkową atrakcją dzięki uprzejmości Klubu Żeglarskiego Zagłębie, dla wszystkich chętnych był bezpłatny mini rejs po Jeziorze Przeczycko - Siewierskim dwumasztową Dezetą. Po części sportowej przyszedł czas na dekorację najlepszych załóg, które otrzymały pamiątkowe medale i statuetki oraz dyplomy. W międzyczasie tradycyjnie zapewniliśmy wszystkim żeglarzom dużo jadła i picia w postaci pysznego smalcu z kiszonymi ogórkami, pasztetu. Wisienką na torcie był bogracz, przygotowany specjalnie dla nas przez Restaurację Figaro z Radzionkowa. Serdecznie dziękujemy firmie Uniwersal, za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam organizację zawodów, a także firmie Active Games za ufundowanie nagród rzeczowych do konkursu, oraz Pełnomocnikowi ds. przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Generalna Klasyfikacja:
I miejsce: Pyszczaki,
II miejsce: Mameluki
III miejsce: Barakudy,
IV miejsce: Ruszałki,
miejsca od V do VI- Rekiny, Piranie,
miejsca od VII do IX - Turboty, Wieloryby, Ruszszproty,
miejsca od X do XII - Harpunnicy, Żaglice i Leszcze.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział i już gorąco zapraszamy na XX jubileuszowe Regaty w 2024 roku. Ahoj⚓️⛵️

Klasyfikacja ogólna 

 

chłopiec pływnie w zawodach

Piękna pogoda, początek wakacji, letni klimat to idealne warunki na Mistrzostwa Radzionkowa w Pływaniu. Jak co roku dzieci, młodzież i dorośli wzięli udział w rywalizacji na kąpielisku odkrytym Księżej Góry. Uczestnicy zostali podzieleni na 12 kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców. Zawody otworzył dyrektor Miejskiego Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki. Było wiele pozytywnych emocji, które udzielały się szczególnie kibicom. Po części sportowej przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych zawodników przez Burmistrza miasta Radzionków Pana Gabriela Tobor, który wręczał nagrody ufundowane przez Szkołę Pływania Pro-Sport. Dziękujemy za udział i życzymy udanych wakacji.

ZDJECIE GRUPOWE Z ZAWODÓW SIATKÓWKI

Dzieci w Gminnych Zawodach Szkolnych 2022/2023 mogły wziać udział w 6 dyscyplinach takich jak: siatkówka, biegi sztafetowe, koszykówka, gry i zabawy, piłka nożna i szachy. W ramach przeprowadzonej klasyfikacji generalnej najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie. Natomiast, w dodatkowej klasyfikacji nauczycieli pierwsze miejsce zajęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie! Serdecznie gratulujemy! 

Klasyfikacja Gminnych Zawodów Szkolnych 2022/2023

Za nami XIV Mistrzostwa Radzionkowa w Strzelaniu organizowane w ramach Dni Radzionkowa. Chociaż prognozy pogody na kilka dni przed wskazywały burze i deszcz, pogoda dopisała i można było w pięknej scenerii księżogórskiego parku spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz łuku. Dodatkowo dzięki żołnierzom z 330 Kompanii Radiotechnicznej z Radzionkowa można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na elektronicznym trenażerze "Cyklop", gdzie wyniki były wyświetlane na monitorze bezpośrednio po każdym strzale. Młodzież z 17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała swoją bogatą kolekcję broni i sprzętu wojskowego oraz sprawności bojowej. W tym roku zawody uatrakcyjniła grupa Power Senior pokazem Speed-Ball. Na wszystkich przybyłych zawodników i publiczność czekała smaczna wojskowa grochówka oraz kiełbaski. 

Dziękujemy za współorganizację zawodów Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników RADAR oraz MLKS Czarna Strzała Bytom
Wręczenie nagród na scenie na Ekorynku przy CK Karolinka  w niedzielę 11 czerwca o godzinie 16.30

Wyniki

BROŃ PNEUMATYCZNA
KOBIETY OPEN
1. STRÓŻ DANUTA
2. STOLARCZYK ALEKSANDRA
3. SYCHA ALEKSANDRA

MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
1. RAŚ MARCELI
2. SWATEK SZYMON
3. SYCHA ARTUR

MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
1. PLEWNIA ANDRZEJ
2. GOLUS ANTONI
3. KRAWCZYK PAWEŁ

ŁUK
KOBIETY OPEN
1. ATAMANIEC- MATONIA JOANNA
2. ZABŁOCKA ELŻBIETA
3. STRÓŻ DANUTA

MĘŻCZYŹNI DO LAT 18
1. GNAT BARTOSZ
2. DRÓŻDŻ ADAM
2. ORZECHOWSKI MAKS

MĘŻCZYŹNI POWYŻEJ 18 LAT
1. KRUPA JÓZEF
2. WILDANGER ROMAN
3. PIĄTKOWICZ MARCIN

Choć 1 kwietnia, to tradycyjny prima aprilis, to zawodniczki i zawodnicy grający w Ciderplasie nie mieli czasu na psikusy i poważnie podeszli do finałowej potyczki o miano najlepszych w Amatorskiej Lidze Siatkówki. Pierwszymi parami półfinałów wśród drużyn męskich były Balviten Volley Team vs Impact Volleyball Team oraz Pronetbud vs Helenka. W pierwszym pojedynku po czterech setach w bardzo zaciętym pojedynku, tablica wyników wskazywała 2:2 i o wszystkim miał zadecydować piąty set, w którym również emocji było co niemiara. Ostatecznie rezultatem 16:18 wejście do finału zapewniła sobie drużyna z Impactu. W drugim półfinale Pronetbud bez większych problemów pokonał zespół Helenki 3:0. W wielkim finale wystarczyły 3 sety, żeby wyłonić zwycięzcę, którym okazała się drużyna Pronetbud. W grupie damskiej końcowy triumf zapewniły sobie zawodniczki reprezentujące drużynę Winiaczy. Po zakończeniu części sportowej, odbył się konkurs z wiedzy nt. siatkówki „Milionerzy Ciderplas”, w którym najlepsze okazały się również reprezentantki drużyny zwyciężającej ligę żeńską. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za przysporzenie wielu sportowych emocji, i grze na wysokim poziomie.
Dziękujemy też sponsorom, a są nimi: Balviten za ufundowanie pysznych, bezglutenowych ciasteczek, Stowarzyszeniu Cidry Lotajom, które ufundowały piękne bidony, Pełnomocnikowi ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz miastu Radzionków. Podziękowania należą się również całemu składowi sędziowskiemu: Sandrze Moszny, Dariuszowi Bednarskiemu, Krzysztofowi Duszy oraz Sekretarzowi ligi, który to wszystko spinał do tzw. „kupy” Piotrowi Podobie.
Ceremonię zakończenia Amatorskiej Ligi Ciderplas podsumował Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Pan Grzegorz Zadęcki, który wraz z sekretarzem Ligi Piotrem Podobą wręczył okazałe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe najlepszym drużynom.

Przedstawiamy końcową klasyfikację ligi:

Klasyfikacja kobiet:

I miejsce: Winiacze,
II miejsce: Byle do Góry
III miejsce Spontan Team

 Klasyfikacja mężczyzn:
I miejsce: Pronetbud
II miejsce: Impact Volleyball Team
III miejsce: VolleyTeam Balviten
IV miejsce: Helenka
V miejsce: Kadra Bobrek Bytom
VI miejsce: Latające Gwoździe
VII miejsce: Jedenastka
VIII miejsce: Triumf Nakło Śląskie

Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia za rok.

ZDJĘCIE GRUPOWE DRUŻYNY WYGRANEJ

W dniach 13 -14 maja na hali sportowej w Radzionkowie odbyły się II Regionalne Mistrzostwa Liga Amatorskich w Koszykówce Whitepress. Gościliśmy 6 najlepszych drużyn z ościennych lig amatorskich - BeLKA, RALK, BLK, CzNBA, KNBA oraz MAMBA. Głównym sponsorem tytularnym była firma Whitepress. Impreza odbyła się rownież przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Wojewódźtwa Śląskiego.  Poniżej przedstawiamy klasyfikacje końcową całego turnieju: 

I MIEJSCE WE GOT GAME - BeLKA

II MIEJSCE ŁOWCY TEC - KNBA

III MIEJSCE SHAKERS - BLK

IV MIEJSCE JAWORZNO SKŁAD - MAMBA 

V MIEJSCE RYBNIK TEAM - RALK

VI MIEJSCE UKS DWÓJKA KAMIENICA POLSKA - CzNBA

Szczegóły o turnieju oraz pełna relacja zdjęciowa