Relacje z imprez

Zdjęcie grupowe z zakończenia ligi
W minioną sobotę ( 7 maja ) w Hali Sportowej Mosiru Radzionków parkiet został rozgrzany do czerwoności, a to za sprawą odbywających się finałów Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas, w której udział wzięło 6 drużyn żeńskich oraz 11 drużyn męskich. Zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i zafundowali kibicom wiele sportowych emocji, które sięgnęły zenitu w spotkaniach decydujących o zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji o miano najlepszej drużyny żeńskiej naprzeciw siebie stanęły drużyny FC Silesii oraz drużyny Zero Siedem. Rozstrzygnięcie nastąpiło w trzecim secie, w którym lepszymi okazały się dziewczyny z Zero Siedem, natomiast w boju o prymat w lidze mężczyzn walczyli Balviten kontra Pronetbud.
Podobnie jak u Pań w wielkim finale mężczyzn, również dwa sety nie przy niosły rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydował tie-break, w którym po zaciętym pojedynku triumfowali zawodnicy Pronetbudu. Oprócz emocji sportowych, przygotowaliśmy, również atrakcje dla najmłodszych, którzy brali udział w konkursie plastycznym, gdzie tematem przewodnim było narysowanie maskotki Ciderplas. Można było się też wyszaleć na dmuchanym zamku, a dla zawodników i nie tylko odbył się konkurs z nagrodami, sprawdzający ich umiejętności siatkarskie.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Ligi. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów na kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Ciderplas 2023.
Dziękujemy bardzo sponsorom, a byli nimi:
Balviten, Cidry Lotajom, Ranczo Baranówka, Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Miasto Radzionków.
Klasyfikacja Mężczyzn:
I MIEJSCE PRONETBUD
II MIEJSCE BALVITEN
III MIEJSCE 2PACVOLLEY
IV MIEJSCE KADRA BOBREK
V MIEJSCE HELENKA
VI MIEJSCE DO ODCIĘCIA MIECHOWICE
VII MIEJSCE LATAJĄCE GWOŹDZIE
VIII MIEJSCE TIRUMF NAKŁO ŚLĄSKIE
IX MIEJSCE VFT
X MIEJSCE AMATOR VOLLEY TEAM
XI MIEJSCE JEDENASTKA
Klasyfikacja Kobiet:
I MIEJSCE ZERO SIEDEM
II MIEJSCE FC SILESIA
III MIEJSCE INO KPKS HALEMBA
IV MIEJSCE GWIAZDA REAKTYWACJA
V MIEJSCE POWER TEAM
VI MIEJSCE BLACK SQUAD
 
rowerzyści na trasie

W piękny słoneczny dzień w dniu 1 maja 2022 roku odbyła się druga edycja zawodów rowerowych Cider Cup 2022 MTB XCP+, organizowana przez Stowarzyszenie Cidry Lotajm wraz z MOSiR-em Radzionków. W wyścigach wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a osiągane wyniki dawały wielką satysfakcję nie tylko zawodnikom, ale też licznie zgromadzonym kibicom. Trasy wyścigu wiodły krętymi i wymagającymi alejkami Księżej Góry. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale za udział. Dziękujęmy za udział i zapraszamy 3 września 2022 roku na II etap tym razem do parku w Reptach Śląskich. Wyniki na stronie www.mktime.pl

W dniu wczorajszym na Wiślańskim stoku narciarskim, wraz ze Stowarzyszeniem Cidry Lotajom, Slalomem Zabrze oraz Ski Siglany,przy wsparciu Pełnomocnika ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii, zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Radzionkowa w Narciarstwie Alpejskim. Przy pięknej bezchmurnej pogodzie do zawodów przystąpiło 47 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie sportowym. Triumfatorzy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział i jesteśmy przekonani, że spotkamy się z Wami w następnej edycji.

 

WYNIKI

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy ferie zimowe mini olimpiadą, przygotowaną dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Do zawodów przystąpiło 11 uczestników, którzy rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych takich jak: skok w dal, rzut piłką lekarską czy biegi z przeszkodami na czas. Bo zmaganiach zwycięzcami zostali:
I miejsce: Bartek Posmyk,
II miejsce: Paulina Zdaniewicz,
III miejsce: Wiktoria Chęcińska

 

Wczoraj w hali sportowej MOSiR-u Radzionków odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci. Było kolorowo, tanecznie i smakowicie. Na imprezie pojawiło się pięćdziesięcioro dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które zaprezentowały swoje wymyślne stroje karnawałowe. Jak przystało na wypadający w tym dniu tłusty czwartek, wszyscy uczestnicy balu zostali poczęstowani pysznymi pączkami oraz soczkami owocowymi. Dziękujemy wam za tak liczne przybycie i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Czwartkowe przedpołudnie dostarczyło nam wrażeń w wojskowej atmosferze. Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR wraz z 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa przeprowadzili konkurs strzelania z symulatora CYKLOP. W sumie w zawodach udział wzięło 30 uczestników, Trzech strzelców, którzy uzyskali największą liczbę trafionych strzałów otrzymali drobne nagrody, a każdy z uczestników słodki poczęstunek ufundowany przez Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii.
Dodatkowo 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała sprzęt, który jest używany podczas ich służby.
 
 
W ubiegłą sobotę nasza hala sportowa zamieniła się w arenę rozgrywek siatkówki.
Podczas zorganizowanego świątecznego turnieju mikstów rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, który gwarantował dużo emocji sportowych. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z terenu aglomeracji śląskiej i nie tylko. Najbardziej zaciętymi pojedynkami okazały się pojedynki o 3 miejsce i wielki finał. Rozstrzygnięcia padły dopiero w tie-break.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy wraz z pakietami ufundowanymi przez MOSiR Radzionków oraz firmę Balviten.
Na najlepsze drużyny czekały statuetki wraz ze sportowymi gadżetami.
Gratulujemy zwycięzcom.
 
Wyniki:
I miejsce: Magdalena Pudełko/Kamil Królikowski
II miejsce: Agnieszka Buchaniewicz/Kazimierz Kostera
III miejsce: Magda Oleczek/Adam Łata
IV miejsce: Patrycja Kroczek/Dominik Dziubek
 

Za nami niedzielne popołudnie dedykowane szczególnie dla par. Propozycja przygotowana z okazji dzisiejszych Walentynek. Razem ze Szkołą Tańca i Ruchu MISTRAL z Tarnowskich Gór przygotowaliśmy szybki kurs tańca na Ekorynku. Zaczęliśmy od piosenek specjalnie dla dzieci, po czym przeszliśmy do tańców typu 2/1, rumba czy bachata. Dla najbardziej aktywnych MISTRAL przygotował wejściówki na zajęcia, nagrodzeni również otrzymali bilety do kina czy kolację w Restauracji Figaro.

 
 
 

 

W dniu 21 listopada zorganizowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniami Bytomska Lekkoatletyka, Miechowicka Grupa Biegowa, oraz Stowarzyszeniem Cidry Lotajom drugą część I Śląskiej Ligi Biegowej. W zawodach wystartowało 208 dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Mimo wietrznej pogody nie zawiedliście nas i tym razem. Gratulujemy najlepszym i widzimy się na edycjach wiosennych w bytomskim parku Kachla.

 

Wyniki

Za nami drugi Szachowy Turniej CIDERSZACH online. Do rozgrywek przystąpiło 34 zawodników, w tym 3 zawodniczki. Każdy z graczy musiał rozegrać 7 partii w wyznaczonym czasie i wysłać wynik każdej z nich do organizatora. Rozgrywki odbywały się przez stronę www.chess.com. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Shaksiu. Na drugim miejscu w tabeli uplasował się Wolfietal przegrywając tylko jedną partię. Ostatnie miejsce na podium zajął zwycięzca ubiegłorocznego turnieju Arturus82.

Po odbiór nagród zapraszamy od 7 do 11 lutego na halę sportową przy ul. Knosały 16 w Radzionkowie w godzinach od 9:00 do 15:00.

Pamiątkową statuetkę otrzymują również uczestnicy turnieju, którzy rozegrali przynajmniej 4 mecze.

Lista zawodników zakwalifikowanych do odbioru nagród:

 • Shaksiu
 • Wolfietal
 • Arturus82

 

 • Hajdzik
 • Pizza_Pepperoni
 • Sprzedamczolg
 • Lesio7777
 • Olo885
 • Orzechos22
 • Leniwiecc
 • Karol_karol_karol
 • Wasylinho1
 • Krzysztofgl
 • FrEzY1
 • Jacu95
 • LukiDoRooo
 • Higgins147
 • Frantuss
 • ZabaSTP
 • Wojtt707
 • Pmaslankiewicz
 • Szmer_Hanji
 • Matitg
 • Niejaramtrawy
 • AdriannoO
 • Winnii
 • Vezok93
 • Rakttin
 • Filip_slusarczyk
 • Adamm2m
 • Kukaja

WYNIKI

RUNDA 1 RUNDA 2 RUNDA 3 RUNDA 4 RUNDA 5 RUNDA 6 RUNDA 7 KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

Regulamin