zdjęcie z zakończenia turnieju
W ubiegły weekend ( 21- 22 maja ) koszykówka wróciła na parkiet hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. Do rozgrywek Regionalnych Mistrzostw Lig Amatorskich zaproszone zostały zwycięskie zespoły lig amatorskich z województwa śląskiego, oraz gościnnie po jednej z opolskiego i małopolskiego. Wiele sportowych emocji zafundowali nam zawodnicy w postaci efektownych bloków, dynamicznych wsadów i zwrotów akcji.
W meczu o 3 miejsce rywalizowały drużyny Jaworzno Squad z Baskeciorze Lubliniec. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Jaworzna (89:67). Z kolei w wielkim finale zmierzyła się drużyna Gwiezdnej Floty kontra drużyna Na Rondzie Team Żory, która po zaciętym pojedynku triumfowała zdobywając 4 punkty więcej (63:67). Tym samym zdobywając miano najlepszej drużyny turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Lipka z żorskiej drużyny.

Klasyfikacja:

I MIEJSCE NA RONDZIE TEAM ŻORY

II MIEJSCE GWIEZDNO FLOTA

III MIEJSCE JAWORZNO SQUAD

IV MIEJSCE BASKECIORZE LUBLINIEC

V MIEJSCE CzNBA MISTRZ 2021

VI MIEJSCE OKKS ORZECH

Wyniki i tabele można sprawdzić tutaj >> Regionalne Mistrzostwa Lig Amatorskich - Radzionków 2022

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Marszałkowi Województwa Śląskiego za ufundowanie okazałych pucharów oraz firmie Whitepress za wsparcie finansowe Mistrzostw.