Podczas dwóch tygodni na hali sportowej odbyła się cała gama atrakcji zachęcających do codziennego, aktywnego udziału wszystkich odpoczywających od szkolnej ławki.
Poza ogólną dostępnością hali do rozgrywek sportowo-rekreacyjnych w badmintona, piłkę nożną, a także siatkówkę to potężną dawkę wrażeń i emocji dostarczały dodatkowo zorganizowane wydarzenia.
W pierwszym tygodniu bez wątpienia Pokaz Straży Pożarnej z PSP JRG Radzionków wzbudził ogromne zainteresowanie. Chętni mogli poznać zasady pierwszej pomocy, zapoznać się z kamerą wziernikową do poszukiwań w gruzach oraz wspiąć się na wysokość 10 metrów po podwieszonej drabince.
Następny dzień popołudniową porą upłynął w istnie karnawałowym szaleństwie. W Balu Przebierańców wzięło udział ponad 70 dzieci. Zabawom nie było końca, a finał balu rozstrzygnął zwycięzców najlepszego przebrania oraz tańca.
Piątki były gratką dla każdego kto lubi samoloty. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Korzeneckiego zainteresowani mogli spróbować swoich sił na symulatorze latania samolotem. Jeżeli kogoś zaciekawiła taka forma spędzania wolnego czasu to można Pana Andrzeja na lotnisku w Bobrownikach będzińskich gdzie można go spotkać i podpatrzeć powietrzne akrobacje własnoręcznie budowanymi przez niego modelami samolotów.
W kolejnym tygodniu ferii nie zwolniliśmy tempa.
Już we wtorek na naszej hali rodziły się emocje rodem tych z rozgrywek podczas Mundialu. 12 drużyn zagrało swoje mecze w ramach turnieju mini piłki nożnej. Po zaciętej rywalizacji zostały wyłonione 3 najlepsze drużyny turnieju, które zostały nagrodzone upominkami.
Czwartek dostarczył nam wrażeń w wojskowej atmosferze. Gościliśmy 17.Radzionkowską Drużynę Piechoty Zmechanizowanej, Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników RADAR wraz z 330 Kompanią Radiotechniczną z Radzionkowa . Wojskowi zachwycili nas pokazem swoich umiejętności, pokazali sprzęt, który jest używany podczas ich służby oraz przeprowadzili konkurs strzelania z symulatora CYKLOP. 3 strzelców, którzy uzyskali największą liczbę trafionych strzałów otrzymali drobne nagrody.
Ostatni dzień ferii zakończyliśmy ponownym spotkaniem z Panem Andrzejem i symulatorami lotów samolotów.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie przygotowanymi przez nas atrakcjami. Mamy nadzieję, że każdy wychodził od nas z szerokim uśmiechem i zadowoleniem ze spędzonego czasu.