liga3Połowa rundy zasadniczej za nami. Powoli klaruje się sytuacja w tabelach ligi damskiej i męskiej. Trzecią kolejkę rozpoczęły rozgrywki kobiet i już w pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły drużyny w pierwszej trójki ubiegłorocznego sezonu. FC Silesia podejmowała Sportowe Świry i choć w pierwszym secie gładko wygrała do 14 to w drugim już zdobyła tylko 19 punktów. Ostatni set to pokaz prawdziwej walki i zaangażowania w obydwu drużynach. Minimalnie lepsze jednak okazały się siatkarki FC Silesii. W kolejnych porannych spotkaniach FC Silesia wygrała 2:0 z Volley Silesia, a po dwa zwycięstwa bez straty seta odniosły Zero Siedem i Volley Radzionków. Dwa ostatnie spotkania ligi damskiej kończyły się dopiero po 3 setach. Volley Świętochłowice wygrało z WST, a Kaj My Som z Volley Dąbrowa Górnicza Girls. W tabeli po trzech kolejkach przewodzą Zero Siedem przed Volley Radzionków i Volley Dąbrowa Górnicza Girls.

Liga męska rozpoczęła się od niespodzianki, ponieważ faworyzowane Lasowice dopiero w trzech setach pokonały Jedenastkę. Warto dodać, że w tym meczu Lasowice wystąpiły we wzmocnionym składzie w porównaniu z poprzednimi występami. Dwa pewne zwycięstwa odniosły Miechowice. Pokonując najpierw 2:0 Latające Gwoździe, a w drugim spotkaniu Triumf Nakło Śląskie też bez straty seta. Podobny wynik osiągnęła Kadra Bobrek Bytom, która nadal jest niepokonana, a tym razem ułatwiły jej to drużyny VFT i System Bułgarski. Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli zawodnicy ZWS Bytom pokonując po bardzo zaciętym i najbardziej dotychczas wyrównanym meczu z Triumfem Nakło Śląskie. Każdy z trzech setów kończył się na przewagi. Liderem tabeli została Helenka, która w pierwszym meczu pokonała gładko System Bułgarski, ale w drugim przeszkodą okazał się ZWS Bytom. Po pierwszym przegranym secie do 23 udało się odrobić starty i doprowadzić do tie-breaka . W nim 15:12 wygrywają zawodnicy z Zabrza i jako drugi zespół w lidze męskiej pozostają niepokonani . Przed nami miesięczna przerwa w rozgrywkach spowodowana feriami zimowymi, ale już od 3 marca będziemy spotykać się co niedzielę.