Dziewięćdziesiąt drużyn 5-cio osobowych brało udział w IV edycji Maratonu Sztafetowego. Po raz drugi z rzędu najszybciej dystans maratonu pokonała "Armia Janusza" (Piotr Mrachacz, Mateusz Włostowski, Patrycja Kapała, Filip Krauze, Mateusz Drąg) w czasie 2:29:02, drugi czas uzyskała drużyna Bytomskie Ślimoki (02:29:59), a trzecią drużyną, która przebiegła linię mety była siemianowicka drużyna ABEX Rekreacja (02:34:53), która dopiero na ostatnim okrążeniu wyprzedziła silną drużynę "Chop ze żelaza TRI TEAM" (2:35:17).

Fotorelacja - kliknij

Ostatnie drużyny dobiegały do mety po 4 godzinach przy, równie entuzjastycznym dopingu. W dodatkowej klasyfikacji drużyn złożonych z samych pań (wystartowało 8 takich drużyn) najszybciej dystans maratonu pokonała drużyna Timtirimtim Masz (3:30:28), a w klasyfikacji drużyn mundurowych najszybsza była drużyna "Policja Tarnowskie Góry". Najszybszą zawodniczką (wystartowało 117 kobiet) była Wiktoria Kłębowska z drużyny Running Team Pokemon Bytom, która pokonała 4 okrążenia w czasie 31:35 zajmując w klasyfikacji open doskonałe 40 miejsce na 450 zawodników. Najszybszy wśród panów był Krzysztof Turski również z drużyny Running Team Pokemon Bytom, który potrzebował 27:17 na pokonanie 4 okrążeń. W zawodach wystartowały również trzy drużyny z Dobrego Miasta z Warmii (miasta partnerskiego). Drużyna męska zajęła doskonałe 11 miejsce, a damska zdobyła 3 miejsce w kategorii drużyn damskich. Na uwagę zasługuje również start urzędników naszego miasta z udziałem burmistrza Radzionkowa. W zawodach dodatkowo wystartowała męska drużyna "Cidry Lotajom 7 NW dla Oliwii" złożona z czołowych zawodników nordic walking mających na koncie zwycięstwa w Mistrzostwach Polski i Europy, którzy wystartowali dla mieszkanki Radzionkowa Oliwii Hajdy, która ze względu na chorobę potrzebuje wsparcia. Dodatkowo każdy zawodnik, który wystartował w krawacie przyczynił się do wsparcia inicjatywy Stylowego Nordica oraz @StylowyBiegacz i zebrania kwoty ponad 2 tys. złotych na dalsze leczenie i diagnozę Oliwii. Każdy z zawodników biorących udział w maratonie otrzymał pamiątkowy medal, drużyna dyplom ze zdjęciem z zawodów, każda zawodniczka czerwoną różę, a najlepsi dodatkowo puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Z pośród wszystkich uczestników maratonu były rozlosowane atrakcyjne nagrody w tym 50 calowy telewizor. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz osobom i firmom, które wsparły organizację Maratonu Sztafetowego.