pluta2015r.JPGDwa dni zmagań, ponad 70 zawodników i 36 spotkań w trzech dyscyplinach to najkrótszy opis kolejnego Turnieju SKN w Radzionkowie. Zawody wymagające od zawodników wielkiej wszechstronności i rozmaitych umiejętności w grach zespołowych.

7. Iksy                     -  8

Dwa dni zmagań, ponad 70 zawodników i 36 spotkań w trzech dyscyplinach to najkrótszy opis kolejnego Turnieju SKN w Radzionkowie. Zawody wymagające od zawodników wielkiej wszechstronności i rozmaitych umiejętności w grach zespołowych. W pierwszym dniu oglądaliśmy zmagania pod tablicami koszykarskimi. Niespodziewanie najlepsza okazała się drużyna Systemu Bułgarskiego, która w finale pokonała ZWS Bytom. Co ciekawe obydwie drużyny specjalizowały się zawsze w siatkówce. Zaskoczeniem było czwarte i dopiero siódme miejsce drużyn IKSY i Snowsand, które przed turniejem zapowiadały, że będą walczyły o zwycięstwo w koszykówce. Drugi dzień tradycyjnie rozpoczął się od rozgrywek piłkarskich i tutaj od samego początku widać było, że poziom będzie bardzo wyrównany, a o ostatecznej klasyfikacji będą decydowały niewielkie różnice. W finale bez problemów wygrała drużyna Trzynastki, pokonując Snowsand 3:0. W meczu o trzecie miejsce mieliśmy rewanż za finał koszykówki gdzie tym razem ZWS pokonał System Bułgarski strzelając zwycięskiego gola na trzydzieści sekund przed końcem spotkania. Po dwóch konkurencjach obydwa zespoły prowadziły w ogólnej klasyfikacji z tą samą ilością punktów. Wszyscy czekali na rozstrzygnięcia w siatkówce, aby móc poznać kolejnego zwycięzcę SKN. Swoje grupy eliminacyjne pewnie wygrały Helenka i System Bułgarski. W tym momencie już znaliśmy zwycięzcę turnieju i to chyba spowodowało większe rozluźnienie w szeregach „Bułgarów”, którzy ostatecznie przegrywając z Helenką zajęli drugie miejsce w turnieju siatkówki. W meczu o trzecie miejsce pewnie wygrał ZWS Bytom. Ostateczna klasyfikacja prezentowała się następująco: 1. System Bułgarski 17 pkt, 2. ZWS Bytom 16 pkt, 3. Trzynastka 13 pkt. Warto dodać, że System Bułgarski wygrał turniej już drugi raz z rzędu.