IMG_9810.jpgPonad 100 zawodników uczestniczyło w konkursie strzelania z broni pneumatycznej i niemal 90 w strzelaniu z łuku. Była również okazja do postrzelania z procy oraz sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich na symulatorze "cyklop"....
  

Młodzież z 17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej zaprezentowała swój bogaty arsenał bron wojskowej, a dopełnieniem całej imprezy była smaczna grochówka wojskowa i piękna słoneczna pogoda. Najlepsi otrzymają nagrody w sobotę ok. godz. 18.15 na scenie przed Centrum Kultury "Karolinka", które wręczy burmistrz miasta Radzionków w ramach obchodów Dni Radzionkowa.
Wyniki zawodów - strzelanie z broni pneumatycznej
- kategoria kobiet:
1. Halina Wyszyńska - 39 pkt.
2. Martyna Plewnia - 35 pkt.
3. Izabela Harwig - 32 pkt
- kategoria mężczyzn do 18lat:
1. Marek Szolke - 40 pkt. (rekord zawodów)
2. Bogdan Wyszyński - 30 pkt.
3. Adrian Blatoń - 30 pkt
- kategoria mężczyzn powyżej18 lat:
1. Piotr Wawrzyczek - 38 pkt.
2. Aleksander Jantos - 34 pkt.
3. Marcin Musialik - 34 pkt.
Na uwagę zasługuje fakt, że jeszcze 2 zawodników uzyskało wynik 34 pkt. (Tomasz Harwig i Tomasz Terech), ale o końcowej klasyfikacji decydowała ilość wyższych zdobytych punktów ( dziesiątek, dziewiątek itd.). VI miejsce z wynikiem 33 pkt zdobył Artur Sowiński- Kornik znany zawodnik MMA, Międzynarodowy Mistrz KSW w wadze piórkowej (mieszkaniec Radzionkowa). Świetnie spisały się również panie, które z powodzeniem mogłyby rywalizować z bezpośrednio z mężczyznami !!!
Wyniki zawodów - strzelanie z łuku:
- kategoria kobiet:
1. Marta Wysypoł - 12 pkt.
2. Maria Mojza - 10 pkt.
3. Kamila Trela - 7 pkt.
- kategoria mężczyzn do 18lat:
1. Bogda Wyszyński - 11 pkt.
2. Kuba Prończuk - 5 pkt.
3. Marcin Buballa   - 3 pkt.
3. Patryk Tobór    - 3 pkt
- kategoria mężczyzn powyżej18 lat:
1. Michał Achtelik - 13 pkt.
2. Romuald Sawala - 11pkt.
3. Andrzej Plewnia - 10 pkt.
Wielkie podziękowania dla tych, którzy pomogli w organizacji mistrzostw: Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników RADAR w Radzionkowie , grupie A2Archery - Grupa Łucznictwa Historycznego, 17 Radzionkowskiej Drużynie Piechoty Zmechanizowanej, 330 Kompani Radiotechnicznej w Radzionkowie. Jutro relacja z zawodów w SferaTV.