14 lato 23 lipca na księżogórskim basenie było naprawdę gorąco. Nie tylko z powodu prawie 30-stopniowego upału ale również dzięki temu, że 16 par walczyło na boiskach do siatkówki plażowej. Od godziny 10:00 można było zobaczyć zmagania dwuosobowych męsko-damskich zespołów w turnieju siatkówki plażowej mikstów. Zawody prowadzone były równocześnie na dwóch boiskach a zawodnicy w przerwach pomiędzy meczami korzystali z pięnej pogody opalając się lub kąpiąc w basenach. Podczas turnieju przeprowadzony został konkurs rzutów osobistych, w których każda para oddawała wspólnie po 20 rzutów do kosza. Jak na siatkarzy przystało jednym z technik rzutowych, z których najczęściej korzystali zawodnicy było wystawianie piłki do kosza. W tej konkurencji zwyciężyła para Kasia Zackiewicz/Patryk Fogel, która zajęła w całym turnieju trzecie miejsce. Zwyciężyła para Marcela Konowoł/ Paweł Jodłowski wygrywając w finale z parą Agnieszka Ostrzołek/Maciej Michel. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i już teraz zapraszamy na turniej siatkówki plażowej, który odbędzie się 28 sierpnia w dwóch kategoriach męskiej i kobiecej również na naszym basenie w Radzionkowie.