VKOLEJKAJuż pierwsza kolejka spotkań tegorocznych rozgrywek Ciderplas obfitowała w zaskakujące wyniki, ale to co mogliśmy oglądać podczas spotkań ostatniej kolejki fazy zasadniczej przeszło oczekiwania najbardziej zagorzałych obserwatorów naszej ligi....

fotorelacja

Już podczas pierwszego meczu ligi damskiej doszło do niespodzianki. Drużyna Miasteczka śląskiego, która do tej pory nie wygrała nawet seta po tie breku pokonała doświadczoną drużyna KA Spróbuj z Nami. To zwycięstwo podniosło morale zawodniczek, które w kolejnym spotkaniu „urwały” seta dużo wyżej notowanej drużynie MY Team. Po dwa zwycięstwa odniosły właśnie MY Team oraz grające z meczu na mecz coraz lepiej zawodniczki Sokół Team. Swoje spotkania wygrały też Fireballs oraz Diamonds Tychy. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie lidera i drugiej drużyny w tabeli. Po pierwszym gładko wygranym secie przez Sans Blague w drugim Demetrix Volleyball doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku szybko przewagę objeły zawodniczki Sans i do końca seta nie oddały już zwycięstwa. Dzięki takiemu wynikowi Demetrix Volleyball spadły na druga pozycje kosztem Sans Blague. W play-offach zobaczymy następujące spotkania: Sans Blague – Fireballs, Demetrix Volleyball – Diamonds Tychy i Sokół Team – MY Team.

W lidze męskiej sytuacja przed ostatnią kolejką była bardziej skomplikowana, gdyż między miejsce drugim, a piątym w tabeli różnica wynosiła tylko 2 punkty. W najlepszej sytuacji byli zawodnicy Latajacych Gwoździ, którzy rozgrywali podczas tej kolejki dwa spotkania i potrzebowali dwóch zwycięstw za trzy punkty, żeby awansować na fotel wicelidera tabeli. W pierwszym spotkaniu musieli zmierzyć się z wymagającym zespołem Lasowic. Jednak zawodnicy z Tarnowskich Gór nie sprawili większych kłopotów Gwoździom i spotkanie zakończyło się w dwóch setach na korzyść radzionkowskiego zespołu. W kolejnym spotkaniu Latające Gwoździe postawiły przysłowiową kropkę nad „i” i zwyciężyły 2:0 z Systemem Bułgarskim awansując na drugie miejsce w tabeli. Niestety bez wygranego seta rundę zasadnicza zakończyły Bolki przegrywając najpierw z Jedenastką, a później z ZWS Bytom. W niesamowitej formie byli zawodnicy Smanbudu z Tarnowskich Gór. Drużyna ta w swoim pierwszym spotkaniu wygrała jednego seta z liderem Nomaxem Piekary Śląskie, a następnie sprawiła sensację w meczu z Kadrą Bobrek Bytom wygrywając po tie-breaku 2:1. O tym jak mocna i wyrównana jest liga Ciderplas może świadczyć fakt, że o awansie do play offów zespołu ZWS Bytom zadecydował jeden punkt dzięki, któremu zespół ten wyprzedził System Bułgarski o 0,001 w stosunku małych punktów meczowych. W fazie play-off zagrają: Nomax Piekary Śląskie – ZWS Bytom, Latające Gwoździe – Lasowice, Kadra Bobrek Bytom – Smandbud. Serdecznie zapraszamy na te spotkania już 6 marca.