lig4

Runda zasadnicza zaczyna wchodzić w fazę końcową. W lidze damskiej kolejne dwa zwycięstwa odniósł zespół Sans Blague i tym samym umocnił swoją pozycję w pierwszej trójce tabeli. Kolejne zwycięstwo odniosły zawodniczki Sokół Team, które z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej...

Dwa wygrane spotkania mogliśmy również zobaczyć w wykonaniu zawodniczek Demetrix Volleyball, które tym samym z przewagą pięciu punktów prowadzą w tabeli ligi damskiej. Pewne zwycięstwo w swoim pierwszym meczu odniosły zawodniczki Diamonds Tychy pokonując do 6 i 10 zespół Miasteczka Śląskiego. W swoim drugim meczu zawodniczki z Tych wygrały pewnie w pierwszym secie z Fireballs do 16, a w drugim do 21. W ostatnim spotkaniu ligi damskiej Fireballs pokonały Miasteczko Śląskie 2:0. W tabeli prowadzi Demetrix Volleyball, na drugim miejscu Sans Blague, a na trzecim Sokół Team, który ma tą samą liczbę punktów, ale gorszy stosunek setów.

W lidze męskiej nadal niepokonany zostaje zespół Nomax Piekary Śląskie, któremu już nikt nie odbierze pierwszego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej. W dniu dzisiejszym drużyna ta pokonała Lasowice 2:1 i bez straty seta Bolków 2:0. Podobnie radziła sobie Kadra Bobrek Bytom, która również odniosła dwa zwycięstwa bez straty seta. W pierwszym meczu pokonując System Bułgarski, a w drugim ZWS Bytom. Dzięki tym zwycięstwom Kadra awansowała na drugie miejsce w tabeli. W pozostałych spotkaniach Lasowice pokonały Bolki 2:0 chociaż w pierwszym secie długo prowadziła najmłodsza drużyna i nawet w końcówce zawodnicy z Radzionkowa mięli piłkę setową. Jedna tym razem górą było doświadczenie i stalowe nerwy zawodników z Lasowic. Druga drużyna z Radzionkowa czyli Latające Gwoździe również gładko pokonały Jedenastkę 2:0. Trzy sety potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu ZWS Bytom – System Bułgarski. Zawodnicy tej drugiej drużyny mięli już piłkę meczową , żeby za chwilę stracić trzy punkty z rzędu i przegrać spotkanie 1:2. W ostatnim spotkaniu IV kolejki również byliśmy świadkami tie-breaka. Po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrał Smandbud 2:1. Przed ostatnią kolejką w tabeli męskiej jest bardzo ciekawie bo cztery zespoły mają szansę na drugie miejsce, a zajmujący miejsce siódme zespół ZWS Bytom ciągle ma szanse awansować do szóstki.