Po czwartej kolejce w lidze damskiej nadal niepokonane zostają zawodniczki FC Silesia, które po raz kolejny bez starty seta wygrały swoje mecze najpierw ze Sportowymi Świrami, a następnie z Volley Świętochłowice. W tym dniu również dwa inne zespoły odniosły po dwa zwycięstwa, jednakże o ile Zero Siedem zdobyło komplet punktów o tyle Królowe Dramatu dopiero po tie-breaku pokonały Diamonds Tychy. Swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odniosły zawodniczki Hatec.pl. W tabeli prowadzi Fc Silesia przed Zero Siedem i Pivexinem Racibórz, który jednak ma o jedno spotkanie do rozegrania więcej. Przed ostatnią kolejką zapowiada się bardzo ciekawa walka o miejsca w play-offach, na które w chwili obecnej nie łapią się zawodniczki Volley Świętochłowice.

LIGA DAMSKA
GODZINA DRUŻYNY WYNIK
9:00 HATEC.PL ANGELS TEAM 2:0 (25:14; 25:9)
9:00 KRÓLOWE DRAMATU DIAMONDS TYCHY 2:1 (25:15; 19:25; 15:12)
10:00 ZERO SIEDEM DIAMONDS TYCHY 2:0 (25:13; 25:13)
10:00 FC SILESIA SPORTOWE ŚWIRY 2:0 (25:16; 25:13)
11:00 HATEC.PL ZERO SIEDEM 0:2 (14:25; 14:25)
11:00 KRÓLOWE DRAMATU VOLLEY ŚWIĘTOCHŁOWICE 2:0 (25:18; 25:20)
12:00 FC SILESIA VOLLEY ŚWIĘTOCHŁOWICE 2:0 (25:19; 25:16)

Podobnie jak w lidze damskiej tak i męskiej tylko jedna drużyna nie odczuła goryczy porażki, a jest nią Pronetbud, który w meczu na szczycie pokonał w trzech setach trapioną kontuzjami Kadrę Bobrek Bytom i tym samy umocnił się na fotelu lidera tabeli. W swoim drugim meczu podrażniona porażką Kadra nie dała szans ZWS Bytom wygrywając do 14 i do 20. Bardzo dobrze spisali się dziś zawodnicy Lasowic, którzy wreszcie zaczęli wygrywać i zdobywać bezcenne punkty do awansu w tabeli. W pierwszym meczu po trzysetowym pojedynku pokonali zawsze groźną Helenką, a w drugim meczu rozprawili się z VFT. Najwięcej tego dnia musieli zagrać zawodnicy Latających Gwoździ, którzy w obu spotkaniach stoczyli trzysetowe pojedynki. Najpierw wygrywając z bardzo groźną w tym roku Jedenastką, a następnie przegrywając 0:1 w setach i 9:3 w drugim ostatecznie pokonać Triumf Nakło Śląskie. Po jednym zwycięstwie dziś odniosły ZWS Bytom i Helenka. W tabeli z dwoma punktami przewagi prowadzi Pronetbud przed Kadrą i Helenką. Czwarta drużyna traci już do lidera 6 punktów. Bardzo ciekaw sytuacja jest w dalszej części tabeli bo między czwartym a ósmym zespołem są tylko 3 punkty różnicy. W ostatniej kolejce może się jeszcze wszystko zmienić. Emocje gwarantowane.