Piąta edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin przeszła do historii. W tym roku do udziału w zawodach zgłosiły się 82 pięcioosobowe drużyny...

Wyniki indywidualne

Wyniki drużynowe

Zespoły reprezentowały miejscowości z całego województwa, a tradycyjnie już dojechała do nas reprezentacja z Dobrego Miasta – miasta partnerskiego Radzionkowa. Każdy z zawodników miał do pokonania cztery ponad dwukilometrowe pętle rozłożone na dwie części. Dla większości zespołów najmniej ważny był wynik końcowy i przyjechały one do nas po prostu po to, aby świetnie się bawić w towarzystwie tej wspaniałej i specyficznej rodziny biegowej. Już od samego początku wyścigu ukształtowała się czołówka złożona z 6 zespołów. Na kolejnych zmianach przewagę powiększała drużyna „Bytomskich Ślimoków”, która ostatecznie z przewagą blisko pięciu minut pokonała kolejne zespoły. Zwycięska drużyna pobiegła w składzie Rosiński Artur, Rzeźniczek Krzysztof, Maślanka Tomasz, Jagieła Adam, Bezner Kamil. Walka o kolejne miejsca trwała praktycznie do ostatniego okrążenia. Ostatecznie na drugim miejscu przybiegła drużyna pod nazwą „Chop ze Żelaza Tri Team 2”: w składzie: Ryszka Karol, Prokop Bartek, Lisieński Michał, Odróbka Stanisław, Mieszko Maliszewski. Trzecim miejscem musieli się zadowolić zawodnicy MOSiR Pszczelnik w składzie Leszek Małyszek, Przemysław Basa, Kamil Królikowski, Tomasz  Stachowicz, Michał Kwieciński. Wśród drużyn kobiecych najszybciej pobiegła drużyna Miraz Race Team – Elite Women w składzie Paulina Skrzypczyk, Agnieszka Cebo, Natalia Jacek, Patrycja Krzemińska, Kaja Rekieć. W generalnej klasyfikacji dziewczyny uplasowały się na 53 miejscu. Indywidualnie najlepszy czas na dystansie 4 okrążeń osiągnęli Piotr Mrachacz z drużyny Szybkie Fufulce czas 28:14 oraz Agata Falana z zespołu Lecymy Durś 1 z czasem 36:56. Podczas trwania imprezy dla oczekujących na swój bieg zawodników przygotowanych było wiele atrakcji. Od samego rana na biegaczy czekała pyszna kawa serwowana przez firmę WOSEBA, MOSiR Radzionków zapewnił pyszne „tuste” z ogórkami oraz pasztet. Dzieciom czas umilały atrakcje przygotowane przez pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Dla każdego biegacza, który chciał rozluźnić mięśnie i odprężyć się po swoim biegu czekali fizjoterapeuci z REHAFIT z Orzecha. Zawodnikom, którzy opadali z sił z pomocą przyszły hostessy z Wings Team RedBull z napojami energetycznymi, a Restauracja Figaro częstowała wszystkich pysznym bigosem myśliwskim.

Zakończenie biegu podobnie jak w latach ubiegłych było pełne pozytywnej energii i emocji. W momencie kiedy do mety zbliżał się ostatni zawodnik pozostali czekali kilkadziesiąt metrów przed metą po czym finisz wykonywała wspólnie cała drużyna. Każdy zawodnik otrzymywał pamiątkowy medal wręczany przez Burmistrza Miasta Radzionków Gabriela Tobora, Burmistrza Dobrego Miasta Jarosława Kowalskiego oraz Dyrektora MOSiR Radzionków Grzegorza Zadęckiego. Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczania nagród najlepszym drużynom, które oprócz statuetek otrzymały również nagrody rzeczowe. Ostatnim punktem programu był konkurs dla biegaczy, a wśród głównych nagród znalazły się zestawy do masażu, odnowy biologicznej, mikrofalówka, drukarka, rower oraz telewizor LCD.

Gratulujemy przede wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom imprezy za udział i dziękujemy za wiele pozytywnych komentarzy na temat organizacji Maratonu. Zapraszamy za rok!

Wielkie podziękowania należą się również sponsorom oraz partnerom, dzięki którym pula nagród w tym roku przekroczyła 12.000 zł.:

Gmina Radzionków

Poczta Polska

Rusz Tyłek

WOSEBA

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Partner 2000

Depil Concept

REHAFIT Orzech

Restauracja u Letochy

ActiveGames

CK Karolinka

LOGTECH

Restauracja Appassionata

Naturalmed

JUMPWORLD

TourSport

Laserhouse

Restauracja FIGARO

 

Organizację wsparli również:

Stowarzyszenie „Cidry Lotajom”, Śląski Ogród Botaniczny, Wings Team Red Bull, OSiR Bytom, LO Radzionków, Państwowa Straż Pożarna, Policja Radzionków, Straż Miejska Radzionków, ENTRE Timing, PROMED Bytom, HAM Radzionków.