ciderfinal

Klasyfikacja końcowa ligi:

Liga Męska miejsca I-IX

Liga Damska miejsca I-IX

I- KADRA BOBREK BYTOM I- FC SILESIA
II- HELENKA II- ZERO SIEDEM
III- PRONETBUD III- PIVEXIN RACIBÓRZ
IV- LASOWICE IV- KRÓLOWE DRAMATU
V- LATAJĄCE GWOŹDZIE V- SPORTOWE ŚWIRY
VI- JEDENASTKA VI- DIAMONDS TYCHY
VII- VFT VII- VOLLEY ŚWIĘTOCHŁOWICE
VIII- ZWS BYTOM VIII- HATEC.PL
IX- TRIUMF NAKŁO ŚLĄSKIE IX- ANGELS TEAM

001.relacjatv 002.fotorelacja 3 Gwarek

Trzy miesiące z udziałem 18 drużyn damskich i męskim (ponad 200 zawodników) toczyły się rozgrywki ósmej edycji Amatorskiej ligi Piłki Siatkowej Cideplas. Niemal w każde niedzielne przedpołudnie, każda z drużyn rozgrywała po dwa pojedynki w ciągu jednego dnia. Często z zawodnikami do mosirowskiej hal przybywali liczni kibice, znajomi czy rodziny grających uczestników, którzy zgrzewali do walki swoich faworytów.

W dniu finałów jako pierwsi rozpoczęli swoje rozgrywki zawodnicy grający o miejsca VII-IX. W lidze damskiej najlepsza w tej grupie okazał się drużyna Volley Swiętochłowice przed Hatec.pl i Angels Team. Wśród panów siódme miejsce wywalczyła drużyna VFT wyprzedzając ZWS Bytom, a ostatnie przypadło Triumfowi Nakło Śląskie.

W drugiej części finałów emocje oraz doping były dużo większe co przełożyło się na grę zawodników. W bardzo dobrej dyspozycji tego dnia były Królowe dramatu, które co prawda z trudem dostały się do fazy finałowej, jednak dzięki waleczności, zaangażowaniu i wsparciu swoich kibiców wygrały swoje dwa pojedynki i zajęły ostatecznie czwarte miejsce przed Sportowymi Świrami i zwyciężczyniami ligi sprzed dwóch lat Diamonds Tychy, które od początku ligi borykały się ze składem osobowym swojej drużyny. Największe emocje dostarczyły jednak pojedynki w grupie walczącej o mistrzostwo. W pierwszym meczu zwycięstwo odniosły zawodniczki Zero Siedem pokonując Pivexin Racibórz. Debiutujące w lidze zawodniczki z Raciborza przegrały również drugi mecz z FC Silesia i musiały zadowolić się trzecim miejscem. W meczu finałowym pomiędzy Zero Siedem i Fc Silesia byliśmy świadkami prawdziwego siatkarskiego święta. Mecz na bardzo wysokim poziomie, a do tego wspaniały doping publiczności i trzy setowy pojedynek, w którym ostatecznie w tie breaku 16:14 lepsza okazała się drużyna FC Silesi, która również po raz pierwszy zagrała w naszej lidze.

W lidze męskie, wśród drużyn walczących o miejsca poza podium największego pecha miała z pewnością Jedenastka, która mimo, iż wygrywała pierwszego seta w obydwu swoich meczach, to ostatecznie przegrała 1:2 z Lasowicami i Latającymi Gwoździami i ostatecznie zajęła szóste miejsce. O zwycięstwie w meczu o czwarte miejsce zadecydował również tie break, w którym Lasowice nieznacznie pokonały Latające Gwoździe W grupie mistrzowskiej juz w pierwszym meczu mieliśmy sporą niespodziankę, niepokonany do tej pory Pronetbud uległ świetnie dysponowanej i skoncentrowanej w tym dniu Helence i to gładko 2:0. W drugim meczu Helenki lepsza od niej okazała się jednak Kadra Bobrek Bytom, która ostatecznie pokonała też Pronetbud i po raz trzeci z rzędu wygrała Ciderplas.

Przyznać trzeba, że z roku na rok poziom rozgrywek ciągle rośnie. W składach zespołów można znaleźć wielu byłych zawodników czy nawet obecnie grających w niższych ligach co zapewne przekłada się na poziom rozgrywek.

Nieodłącznym elementem Ciderplasu są dzieci, zawsze obecne podczas ligowych spotkań. Wielu z nich urodziło sie w trakcie trwania ośmiu edycji ligi. Właśnie dla nich radzionkowski Mosir przygotował konkurs plastyczny "Moja mama/tata gra". Za wykonane na miejscu prace każdy uczestnik otrzymał nagrodę specjalną.

Po zakończeniu wszystkich finałowych pojedynków odbył się konkurs na najsilniejszą zagrywkę. Najsilniejszą zagrywkę wykonał Mateusz Król którego zaserwowana piłka osiągnęła szybkość 98 km/h , a wśród pań Wiktoria Hadyk której piłka poszykowała z prędkością 66 km/h.

Podczas ceremonii wręczania medali, dyplomów i statuetek byli obecni Dariusz Wysypoł przewodniczący Rady Miasta Radzionków oraz przedstawiciele sponsorów: Jacek Gonera (UNIWERSAL), Grzegorz Szeremeta (KONSTRUKCJA) oraz Rafał Ozimek (PRO-SPORT Szkoła Pływania). Niestety na ceremonię zakończenia VIII edycji Ciderplasu nie mogła przybyć zaproszona Aleksandra Jagiełło, reprezentantka Polski w siatkówce, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy , obecna na hali Mosiru podczas otwarcia Ciderplasu, ponieważ w dniu finałów wyjeżdżała na mecz ligowy z Muszynianką, ale przekazała swoje gratulacje oraz pozdrowienia dla wszystkich uczestników Ciderplasui w nagranym króciutkim filmiku.

Oprócz podziękowań i gratulacji było tradycyjne wspólne zdjęcie z fajerwerkami oraz loteria fantowa z nagrodami.