+48 32 793 70 86 biuro@mosir.radzionkow.pl

Relacja z XXII Mistrzostw Radzionkowa z Żeglarstwie☀️⛵️

Pławniowice 20 czerwca 2026

W tegorocznych regatach udział wzięło 8 załóg: Śledzie i Sardynka, Wyjście Ewakuacyjne, Pyszczaki, Rekiny, Grube Ryby, Piranie, Łotry oraz MS Radzionków, której członkami załogi byli Zastępca Burmistrza Radzionkowa Pan Grzegorz Szeremeta oraz Sekretarz Miasta Pan Krzysztof Czyż. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

Warunki pogodowe sprzyjały przeprowadzeniu regat – mimo dużego upału nie zabrakło dobrej zabawy, a obecny wiatr pozwolił na sprawne i emocjonujące ściganie się na wodzie.

🏆 Klasyfikacja końcowa XXII Mistrzostw Radzionkowa

w Żeglarstwie:

I miejsce – Pyszczaki

II miejsce – Grube Ryby

III miejsce – Piranie

IV miejsce – Śledzie i Sardynka

V miejsce – MS Radzionków

VI miejsce – Rekiny

VII miejsce – Łotry

VIII miejsce – Wyjście Ewakuacyjne

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Panią Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Alinę Zawadę oraz Zastępcę Burmistrza Radzionkowa, Pana Grzegorza Szeremetę.

Po dekoracji, tradycyjnie jak co roku, zwycięska drużyna – hop do wody !!!

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Czornikowi oraz jego załogi ze Stowarzyszenie Żeglarskie „Szkwał” za możliwość organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy za udostępnienie żaglówek oraz nieocenioną pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Uniwersal Sp. z o.o., która od wielu lat jest naszym strategicznym partnerem i niezmiennie wspiera organizowane przez nas przedsięwzięcia, a także firmom ASKAR-Service Radzionków, Activegames, LELLEK Bytom oraz KeBila.

Dziękujemy sędzi zawodów Pani Alicji Kolman, za profesjonalne przeprowadzenie rywalizacji, czuwanie nad prawidłowym przebiegiem regat oraz zaangażowanie, dzięki którym zawody przebiegły sprawnie i zgodnie z zasadami fair play, oraz Panu Michałowi Liskowi z profilu zGóry za filmowanie tegorocznych regat i uwiecznienie ich wyjątkowej atmosfery- efekty jego pracy będziecie mogli zobaczyć niebawem !

Oczywiście, oprócz sportowych emocji i rywalizacji na wodzie, nie zabrakło również pysznego poczęstunku dla naszych załogantów, który zapewniło nam Bistro na MOSiRze. Mamy nadzieję,

że wszyscy uczestnicy wrócili do domów nie tylko z pięknymi wspomnieniami, ale także z pełnymi brzuchami!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom, partnerom oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Mistrzostw Radzionkowa w Żeglarstwie! AHOJ !⛵️☀️