ZAWODNICY NA PODIUM

VII edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin przyciągnęła w tym roku 250 uczestników, którzy stworzyli 50 pięcioosobowych sztafet. Tradycyjnie na naszym maratonie pojawił się zespół z miasta partnerskiego Radzionkowa – Dobre Miasto. Natomiast, po raz pierwszy na starcie stanęło drugie miasto partnerskie jakim jest Serock. Wśród biegaczy gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta Serock Pana Marka Bąbolskiego, Wicestarostę Powiatu Tarnogórskiego Pana Sebastiana Nowaka oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Radzionków Pana Grzegorza Szeremetę, który wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Panem Grzegorzem Zadęckim, oficjalnie otworzyli zawody. Rywalizacja sztafet rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00. Pięcioosobowe drużyny miały do przebiegnięcia łącznie dystans maratonu, przez co każdy z zawodników musiał pokonać 4 pętle liczące około 2,1km. Przez cały czas trwania sztafety toczył się zacięty bój o pierwsze miejsce pomiędzy drużyną Cidry Lotajom MIX, a Toursport Running Team. Ostatecznie na pierwszym miejscu podium, z około 20 sekundową przewagą, stanęła sztafeta Toursport Running Team
w składzie: Rafał Wachla, Tomasz Terech, Tomasz Okrosowicz, Roman Cichoń i Krzysztof Banek.
Na trzecim miejscu w zawodach uplasowała się drużyna Team 1 - Srebrni Ścigacze TG. Podczas VII Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin została wyróżniona również najszybsza drużyna damska i tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz triumfowała drużyna W Pogoni Za Duchem w składzie: Martyna Olesińska, Agnieszka Struk, Gosia Leonhard, Aleksandra Nabiałek oraz Alicja Śliz. Dodatkowo, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz butelkę Piwa Lech Free. Impreza nie mogła by sie odbyć oczywiście bez wsparcia sponsorów i partnerów takich jak:

Gmina Radzionków,

Cidry Lotajom,

Pełnomocnik ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii

Poczta Polska,

Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek”,

AKK Net,

Restauracja „U Letochy”,

Klub Museum

Restauracja Collina

Woseba

Partner 2000

Balviten

MTJ Dance Academy

Opel Kanclerz

AG Rolbud

Pro Sport

Jump World

Serdecznie dziękujemy, również Restauracji Figaro za poczęstunek w postaci żurku, Panu Pawłowi Zach za pomiar czasu oraz wolontariuszom za pomoc przy organizacji i przebiegu Sztafetowego Maratonu.

 WYNIKI