IIkolejka

Po dwóch kolejkach z 21 drużyn uczestniczących w Ciderplas 2019 już tylko 7 jest bez porażki.

fotorelacja

W lidze damskiej na czele tabeli Volley Dąbrowa Górnicza Girls, które wygrały bardzo gładko swoje spotkania z Volley Świętochłowice oraz WST. Kolejne miejsca zajmują Zero Siedem z trzema punktami straty i jednym rozegranym meczem mniej oraz Sportowe Świry, które nie grały podczas I kolejki ale w drugiej wygrały z Volley Fun oraz Volley Radzionków po 2:0. W górnej części tabeli mamy jeszcze Volley Radzionków oraz Kaj My Som. Obydwa zespoły w swoich trzech rozegranych meczach doznały już jednej porażki.

Liga męska to prowadzenie ubiegłorocznego wicemistrza ligi zespołu Helenki, która bez straty seta prowadzi z 9 punktami. O punkt mniej mają Latające Gwoździe, które niespodziewanie straciły seta z VFT. Zespół ten sprawił w tym dniu również drugą niespodziankę urywając seta Lasowicom. Swoje pierwsze zwycięstwo w lidze odniósł Triumf Nakło Śląskie pokonując System Bułgarski. Na zakończenie kolejki byliśmy świadkami meczu określanego mianem hitu tej rundy spotkań. Naprzeciwko siebie stanęły dwie bytomskie drużyny. Wielokrotni mistrzowie Ciderplas Kadra Bobrek Bytom oraz debiutanci Do odcięcia Miechowice. Mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany, ale w pierwszym secie Kadra wygrała do 18. Drugi set pokazał już to na co wszyscy czekali czyli walkę o każdy punkt, niesamowicie długie wymiany i spektakularne akcje z jednej i drugiej strony. Drużynie z Miechowic udało się obronić cztery meczbole, ale ostatecznie przegrała 27:29. Robi się naprawdę bardzo ciekawie. Zapraszamy już na następną kolejkę 2 lutego.