38600204_1844016569027311_6674119280922984448_o.jpgW niedzielę 5 sierpnia na terenie radzionkowskiego kąpieliska odbyła się trzecia edycja letniego turnieju „Joga Bonito – graj pięknie”. Rywalizacja odbywała się w kategorii szkoły podstawowej (rocznik 2004 i młodsi), na specjalnym, mniejszym boisku, na którym grano po 2 zawodników w polu + bramkarz. Wystartowało około 30 młodych zawodników w 6 zespołach z Radzionkowa, Bytomia, Świerklańca i Zabrza.
foto relacja

Mecze trwały 10 minut. Po rywalizacji w dwóch grupach walczono o miejsca, a w przerwie przed małym i dużym finałem rozegrano 3 konkursy indywidualne. Poza żonglerką, która pojawiała się w dwóch poprzednich edycjach, po raz pierwszy rywalizowano również w konkurencji gry 1x1 oraz celności. Królem Żonglerki, z wynikiem 113 podbić, okazał się Jakub Rzenno, Mistrzem Gry 1x1 Kamil Wawrzinosek, a Najcelniej Strzelającym Zawodnikiem Jakub Segert.

W meczu o 5 miejsce SMS Team pokonał Orzeszki, w pojedynku o brąz „Nie ma nazwy” pokonali Prestiż Team, a po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie finale Rojca Team zwyciężyła drużynę z Zabrza. Łącznie we wszystkich meczach padły 134 gole!
Organizatorzy wyróżnili indywidualnie trzech zawodników: Najlepszym Bramkarzem został Filip Domagała, Najlepszym Zawodnikiem - Czarek Wroniszewski, a Najlepszym Obrońcą – Paweł Szolc.
Zawody zorganizował MOSiR Radzionków i SMS Radzionków, a przeprowadzili Justyna i Adam Dyrda.