jogabonito

Podobnie jak przed rokiem, pierwsza niedziela sierpnia na radzionkowskim kąpielisku stała pod znakiem piłki nożnej. Po raz drugi z rzędu odbył się turniej „Joga Bonito – graj pięknie!” Nazwa imprezy nawiązywała do z serwisu społecznościowego „Joga Bonito” propagującego uczciwe zagrania i kreatywną grę, szczerość i ducha współzawodnictwa.Wzięło w nim udział 5 zespołów z Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Piekar Śląskich i Bytomia.

 

fotorelacja sferatv

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 10 minut bez przerwy. Równolegle z rywalizacją na boisku odbywał się konkurs żonglerki, w którym zawodnicy starali się w ciągu 1 minuty jak najwięcej razy podbić piłkę. Jego zwycięzcą został Damian Imach z drużyny „AC Pajace”, który wyśrubował wynik 120 uderzeń!
W 10 rozegranych meczach padło 107 goli, w tym kilka bardzo efektownych jak np. zdobytych po zagraniach piętą. Ponadto można było obejrzeć strzały z przewrotki, szybkie dwójkowe akcje oraz znane triki freestylowe jak „scissors”, „elastico”, „rainbow” czy „crossover”. Zwycięzcami turnieju została drużyna „AC Pajace” grająca w składzie: Dawid Kotara (C), Bartek Andruszkiewicz, Arek Anczok i Damian Imach. Drugie miejsce zajęła ekipa „Trampkarzy”: Mikołaj Gudwicz (C), Alan Sitko, Czarek Wroniszewski, Szymon Ciongwa. Na trzecim miejscu uplasował się „Dream Team” grający w składzie: Max Pielok (C), Bartek Klimek, Piotr Iszczek, Jacek Szaszkowski, Andrzej Lizurej. Czwartą pozycję wywalczyła „Holandia” (Kuba Segert (C), Martyna Kądziołka, Oliwier Polak, Paweł Szolc), a piątą „FC Tarnowskie Góry (Maciek Walczuk (C), Wojtek Walczuk, Oskar Mueller). Trzy pierwsze zespoły otrzymały medale oraz vouchery do „Laser House”. Nagrody w postaci wstępów do „Jump World” w M1 Bytom, przyznano również w kategoriach indywidualnych: Król Strzelców (17 goli) – Dawid Kotara, Król Żonglerki – Damian Imach, Najlepszy Bramkarz - Oliwier Polak , Najlepszy Zawodnik - Czarek Wroniszewski. Wyróżniono również Martynę Kądziołka (jedyna dziewczyna grająca w turnieju) oraz Wojtka Walczuka i Andrzeja Lizurej, którzy byli najmłodszymi uczestnikami zawodów. Imprezę zorganizował MOSiR Radzionków, we współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie. Patronem medialnym była Telewizja „Sfera”, która udokumentowała to piłkarskie przedpołudnie.