17862292_1373409936015706_1835031502240295915_n.jpg Nadkomplet publiczności oglądał finały VII edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w radzionkowskiej hali Mosiru.

9. VFT

Finały były organizowane w dwóch częściach. Od godz. 13 rywalizowały drużyny damskie walczące o miejsca IV - VIII oraz męskie o miejsca VII - IX. O godz.17 na parkiet wkroczyły drużyny męskie walczące o miejsca I - VI oraz trzy najlepsze drużyny damskie. W rozgrywkach ligowych startowało 17 drużyn (180 zawodników) z różnych części naszego województwa. Niemal 100 meczów trzeba było rozegrać aby wyłonić zwycięzców.
Wyjątkowo zacięte i wyrównane były wszystkie finałowe mecze pań. W walce o miejsca IV - VI wszystkie pojedynki były rozstrzygane dopiero w tie-breaku. Ostatecznie IV miejsce wywalczyła drużyna Return (doskonale spisująca się w rundzie zasadniczej) wyprzedzając debiutantki Mi To Tito (okrzyknięte najradośniejszą drużyną ligową, bardzo radośnie i ekspresyjnie reagującą po każdym zagraniu) oraz SKA Spróbuj z Nami, która "łatwo skóry nie sprzedała". Nie zabrakło emocji również w meczu o VII miejsce. Najmłodsza drużyna KS Volley Miasteczko Śląskie wygrała mecz z Angels Team 3:2, ale ze względu na wcześniejszą porażką z tą drużyną o końcowej klasyfikacji zadecydował "złoty set". Tym razem lepsze okazały się dziewczyny z radzionkowskiej drużyny Angels Team. W lidze męskiej VII miejsce zdobyła drużyna Nomax Piekary Śląskie wygrywając 2: 1 z "Jedenastką" również z Piekar Śl., która z kolei pokonała debiutantów ligowych VFT ( w składzie której miała odwagę zagrać jedyna kobieta w lidze męskiej). Po ceremonii zakończenia I części, wręczeniu dyplomów i medali na trzech boiskach równocześnie rozpoczęły się rozgrywki o czołowe lokaty. W lidze męskie IV miejsce zdobyła drużyna "Helenka", V- ZWS Bytom, a VI pozycji drużyna Smanbud. Losy IV miejsca zostały rozstrzygnięte dopiero w tie-breaku, w którym Helenka pokonała ZWS Bytom 15 : 11. O najwyższe lokaty walczyły doskonale znające się od lat zaprzyjaźnione drużyny. Faworyt ligowy Kadra Bobrek Bytom niepokonana w rundzie zasadniczej oraz play off-ach, tylko w pierwszym secie miała kłopoty, aby odskoczyć od rywali, ale ostatecznie zawodnicy pokonali Lasowice 2:0 oraz Latające Gwoździe również 2:0 pewnie zwyciężając VII edycję Ciderplasu. Natomiast Lasowice doskonale dysponowane w tym dniu wygrały 2: 0 z Gwoździami zdobywając tym samym wice mistrzostwo ligi, a Latające Gwoździe ostatecznie zajęły III lokatę. Wszystkie pojedynki finałowe toczyły się na bardzo wysokim poziomie i niejedna "zawodowa" drużyna ligowa mogłaby pozazdrościć umiejętności naszym amatorom.
Ale najwięcej emocji przy najliczniej zgromadzonej publiczności dostarczyły rozgrywki pań walczących o najwyższe lokaty. Zdecydowanym faworytem była drużyna FC Po Nalewce, która doskonale spisywała się w rundzie zasadniczej oraz play off -ach wygrywając wszystkie pojedynki nie tracąc nawet jednego seta. Pozostałe dwie drużyny z trudem "przebijały" się do finałów. Ale jak mówią doświadczeni siatkarze, finały rządzą się swoimi prawami. Wszystkie drużyny były maksymalnie zmobilizowane i uskrzydlone dopingiem swoich kibiców efektem czego mogliśmy podziwiać trzy piękne pojedynki. Faworytki FC Po Nalewce wygrały dopiero w tie breku 2:1 z ubiegłorocznymi mistrzyniami naszej ligi Diamonds Tychy. W kolejnym jednak pojedynku zmierzyły się z doskonale w tym dniu dysponowaną drużyną Awaria, w którym lepsze okazały się doświadczone zawodniczki Awarii. Awaria pokonała również Diamonds Tychy 2 :0 zdobywając po raz pierwszy tytuł Mistrza Ligi, wice mistrzostwo zdobyła drużyna FC Po Nalewce, a trzecie miejsce Diamonds Tychy. Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Po rozgrywkach ligowych przeprowadzono turniej siatkarskiego "Gwoździa", który wygrał bezkonkurencyjny Łukasz Kobylski, natomiast konkurs zagrywki do celu wygrała Aleksandra Berg. Po pierwszej oraz drugiej części finałów odbył się również Siatkarski "Milioner" podczas którego, przedstawiciele wszystkich drużyn musieli wybierać prawidłowe odpowiedzi w konkursie wiedzy w zakresie rozgrywek Cidrplasu oraz siatkówki. Po dynamicznym występie tanecznej grupy "Bez Nazwy" odbyła się krótka prezentacja medialna z uwzględnieniem statystyki ligowej. Następnie Sekretarz Miasta p. Rudolf Sobczyk wręczył medale, dyplomy oraz statuetki uczestnikom rozgrywek. Ostatnią odsłoną zakończenie ligi było losowanie nagród rzeczowych pośród wszystkich zgromadzonych na hali, które również dostarczyło sporo emocji.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach, dużo dobrych emocji i radości. Dziękujemy również licznie zgromadzonym kibicom (nie tylko podczas finałów), którzy wspierali swoje drużyny i tworzyli super atmosferę. Do zobaczenia za rok !!!