15168643_1127144697381172_1094112678134896848_o.jpgPo raz drugi z rzędu najlepszymi piłkarzami pośród strażaków zostali przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Turniej na hali radzionkowskiego Mosiru był rozgrywany po raz piąty.

naszemiasto

W zawodach wzięło udział sześć drużyn z: Bytomia, Będzina, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Piekar Śląskich oraz Radzionkowa. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte, a zawodnicy jak na strażaków przystało wykazali się wyjątkową sprawnością i kondycją (każda z drużyn rozegrała 4 pojedynki). W finałowym pojedynku Chorzów jedną bramką wygrał z bytomskimi strażakami (w ubiegłym roku trzecie miejsce). W pojedynku o III miejsce piekarscy strażacy pokonali kolegów z Będzina również 1:0, a w pojedynku o miejsce V Tarnowskie Góry pokonały Radzionków 2:1. Tym razem strażacy nie tylko mieli okazję sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności, ale zmierzyli się również w iści męskiej konkurencji - przeciąganiu liny. Oj, tu dopiero były emocje, niezwykle zacięta i wyczerpująca walka. W finale konkursu będzińscy strażacy "przeciągneli" strażaków z Radzionkowa i to oni zostali najsilniejszą drużyną turnieju. Tradycyjnie odbył się również konkurs strzałów do bramki pośród przybyłych na zawody komendantów. Ponownie w tym roku konkurs wygrał z-ca komendanta PK PSP w T. Górach brygadier Sławomir Rak, który pokonał swojego szefa komendanta PK T. Górach brygadiera Piotra Krężelok, komendanta KM w Piekarach Śl. brygadiera Przemysława Pieniężnego oraz komendanta KP w T. Górach w stanie spoczynku starszego brygadiera Ryszarda Świderskiego. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy, medale oraz wyjątkowo oryginalny puchar - Złota Sikawka Strażacka. Spokojnie możemy stwierdzić, że sprawność bojowa naszych strażaków jest na wysokim poziomie i możemy zawsze na nich liczyć. Do zobaczenia za rok.